Paduden Express Forte 400 mg 10 capsule moi Terapia

Paduden Express Forte 400 mg 10 capsule moi Terapia

4.04/5 (82)

Substanța activa din Paduden Express Forte este ibuprofenul. Fiecare capsulă moale conține ibuprofen 400 mg. Ibuprofenul, ingredientul activ al acestui medicament, acționează prin reducerea durerii și a febrei. Este recomandat adulților și adolescenților cu vârsta peste 12 ani: - pentru ameliorarea simptomatică a durerilor ocazionale ușoare sau moderate, cum ar fi dureri de cap, dureri dentare, dureri menstruale, dureri musculare (contracturi) sau dureri de spate (lumbago), - în stări febrile și febră, - in dureri după vaccinare. Mod de administrare: Întotdeauna utilizați acest medicament așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. La adulți și adolescenți cu vârsta peste 12 ani: 1 capsulă de 400 mg la interval de 6-8 ore, dacă este necesar. Nu trebuie să luați mai mult de 3 capsule (1200 mg) în 24 de ore. Pacienții cu boli de rinichi, ficat sau inimă trebuie să se adreseze medicului, deoarece ar putea fi necesar să li se reducă doza. La pacienții cu vârsta peste 65 de ani cantitatea administrată trebuie stabilită de medicul acestora, deoarece poate fi necesară o reducere a dozei obișnuite. Trebuie să discutați cu un medic dacă simptomele se agravează sau nu se ameliorează și dacă febra durează mai mult la adolescenți sau 5 zile la adulți. Copiii sub 12 ani nu pot lua acest medicament din cauza dozei de 400 mg de ibuprofen. Există alte concentrații pentru această grupă de vârstă. Acest medicament se ia pe cale orală. Înghițiți medicamentul cu puțină apă. Nu îl mestecați. Luați medicamentul în timpul meselor, mai ales dacă aveți probleme digestive. Administrarea acestui medicament este condiționată de apariția durerii sau a febrei. Dacă acestea dispar, administrarea medicamentului trebuie întreruptă. Precautii: Nu luaţi Paduden Express Forte dacă sunteți alergic la ibuprofen, la alte AINS (de exemplu, acid acetilsalicilic, naproxen etc.) sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament. Folosirea acestuia la femeile insarcinate sau care alapteaza este contraindicată. Dacă aveți amețeli, vertij, tulburări de vedere sau alte simptome în timp ce luați acest medicament, nu trebuie să conduceți vehicule sau să folosiți utilaje periculoase.

Produse similare

Faringosept Rapid Miere si Lamaie 12 pastile Terapia
4.08/5

Faringosept Rapid Miere si Lamaie 12 pastile Terapia

96
22 LEI info
Faringosept Rapid Menta 12 pastile Terapia
4.06/5

Faringosept Rapid Menta 12 pastile Terapia

90
22 LEI info
Faringo Intensiv Spray 20 ml
4.05/5

Faringo Intensiv Spray 20 ml

86
23 LEI info
Faringosept Rapid Portocala 12 pastile Terapia
4.08/5

Faringosept Rapid Portocala 12 pastile Terapia

90
20 LEI info
Paduden Junior 40 mg/ml suspensie orală 100 ml Terapia
4.06/5

Paduden Junior 40 mg/ml suspensie orală 100 ml Terapia

96
24 LEI info
Faringo Intensiv 8.75mg 16 pastile de supt Terapia
4.08/5

Faringo Intensiv 8.75mg 16 pastile de supt Terapia

90
20 LEI info
Faringosept 10mg 10 comprimate de supt
4.11/5

Faringosept 10mg 10 comprimate de supt

90
16 LEI info
Faringosept Lamaie 10mg 10 comprimate de supt
4.12/5

Faringosept Lamaie 10mg 10 comprimate de supt

93
16 LEI info
Paduden 200 mg 10 capsule Terapia
4.16/5

Paduden 200 mg 10 capsule Terapia

90
9 LEI info
Decasept Junior spray 20ml
4.07/5

Decasept Junior spray 20ml

91
22 LEI info
Decasept spray 20 ml
4.06/5

Decasept spray 20 ml

86
21 LEI info
Propolis C Raceala si Gripa Adulti, 8 plicuri
4.10/5

Propolis C Raceala si Gripa Adulti, 8 plicuri

106
21 LEI info
Septogal x 27 cpr pentru supt
4.08/5

Septogal x 27 cpr pentru supt

89
20 LEI info
Isla Moos - 30 tablete de supt
4.06/5

Isla Moos - 30 tablete de supt

93
24 LEI info
Homeovox Boiron 60 drajeuri Reducere 7 LEI
4.25/5

Homeovox Boiron 60 drajeuri

22% 32 LEI
87
25 LEI info
Biofarm Herbaflu Septosol cu albastru de metilen 20 comprimate de supt
4.06/5

Biofarm Herbaflu Septosol cu albastru de metilen 20 comprimate de supt

97
25 LEI info
Sun Wave FluEnd cu aroma de portocale 20 comprimate de supt
4.06/5

Sun Wave FluEnd cu aroma de portocale 20 comprimate de supt

96
25 LEI info
Septolete Omni spray bucofaringian, 30ml
3.86/5

Septolete Omni spray bucofaringian, 30ml

19
25 LEI info
Orofar 1mg x 24
4.09/5

Orofar 1mg x 24

90
18 LEI info
Aspirin Plus C 400 mg/240 mg 10 comprimate efervescente Bayer
3.95/5

Aspirin Plus C 400 mg/240 mg 10 comprimate efervescente Bayer

56
26 LEI info
Decasept Lamaie 24 comprimate de supt
4.11/5

Decasept Lamaie 24 comprimate de supt

93
17 LEI info
Decasept Propolis 24 comprimate de supt
4.10/5

Decasept Propolis 24 comprimate de supt

88
17 LEI info
Septolete Omni 16 pastile de supt
4.10/5

Septolete Omni 16 pastile de supt

90
17 LEI info
Strepsils Capsuni Fara Zahar 24 pastile
4.05/5

Strepsils Capsuni Fara Zahar 24 pastile

106
28 LEI info
GeloRevoice x 20 Comprimatee
4.00/5

GeloRevoice x 20 Comprimatee

82
28 LEI info
Strepsils Orange Vitamina C 100 mg 24 comprimate
4.04/5

Strepsils Orange Vitamina C 100 mg 24 comprimate

98
28 LEI info
Decasept 24 comprimate de supt
4.10/5

Decasept 24 comprimate de supt

83
15 LEI info
Calmotusin Junior Ursuleti cu Capsuni 20 jeleuri
4.01/5

Calmotusin Junior Ursuleti cu Capsuni 20 jeleuri

91
30 LEI info
Neo-Angin fara zahar x 24 comprimate
4.00/5

Neo-Angin fara zahar x 24 comprimate

88
30 LEI info
Junior-Angin x 24 pastile aroma fructe
4.02/5

Junior-Angin x 24 pastile aroma fructe

95
30 LEI info
Strepsils Miere şi Lamaie 24 cpr
4.03/5

Strepsils Miere şi Lamaie 24 cpr

101
30 LEI info
Isla Mint - 30 tablete de supt
3.98/5

Isla Mint - 30 tablete de supt

81
30 LEI info
Imunorezistan forte raceala si gripa, 50ml, PlantExtrakt
4.00/5

Imunorezistan forte raceala si gripa, 50ml, PlantExtrakt

92
31 LEI info
Zdrovit Salviasept acut fara zahar 12 comprimate
4.02/5

Zdrovit Salviasept acut fara zahar 12 comprimate

102
32 LEI info
Hexoraletten N x 16 pastile
3.96/5

Hexoraletten N x 16 pastile

76
32 LEI info
Golamir 2 Act Comprimate pentru gat orosolubile x 20 Aboca
4.02/5

Golamir 2 Act Comprimate pentru gat orosolubile x 20 Aboca

108
32 LEI info
Tantum Verde 3mg x 20 cpr. aroma lamaie
3.96/5

Tantum Verde 3mg x 20 cpr. aroma lamaie

77
32 LEI info
Strepsils Lemon fara zahar 24 comprimate
4.02/5

Strepsils Lemon fara zahar 24 comprimate

101
32 LEI info
Minunino Larino 100ml spray
3.97/5

Minunino Larino 100ml spray

86
33 LEI info
Tymisept x 12 comprimate de supt
3.98/5

Tymisept x 12 comprimate de supt

90
34 LEI info
Coldisept Nano Silver Spray bucofaringian 20 ml Arkona
3.97/5

Coldisept Nano Silver Spray bucofaringian 20 ml Arkona

90
35 LEI info
Trachisan x 20 comprimate
3.95/5

Trachisan x 20 comprimate

82
35 LEI info
Septogal + Lactoferina x 27 cpr pentru supt
3.95/5

Septogal + Lactoferina x 27 cpr pentru supt

93
38 LEI info
Salviasept Kids Gat x 6 acadele
3.92/5

Salviasept Kids Gat x 6 acadele

80
38 LEI info
Imunorezistan Junior raceala si gripa, 135g, PlantExtrakt
3.78/5

Imunorezistan Junior raceala si gripa, 135g, PlantExtrakt

25
38 LEI info
Tantum Verde Forte 0.3% spray bucofaringian adulti 15 ml
3.96/5

Tantum Verde Forte 0.3% spray bucofaringian adulti 15 ml

96
38 LEI info
Tantum Verde 3mg x 20 cpr. aroma menta
3.96/5

Tantum Verde 3mg x 20 cpr. aroma menta

96
38 LEI info
Isla Junior x 20 tablete de supt
3.94/5

Isla Junior x 20 tablete de supt

86
38 LEI info