Aspirin 500 mg 20 drajeuri

Aspirin 500 mg 20 drajeuri

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Prospect: Link ANM Aspirin contine acid acetilsalicilic.Acidul acetilsalicilic este un analgezic(scade durerea) si antipiretic(scade febra).Aspirin este utilizat pentru tratamentul simptomatic al febrei si/sau durerii de intensitate usoara pana la moderata,cum sunt durerea de cap,sindromul gripal,durerea dentara,durerea musculara. Aspirin este indicat in mod specific la adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si peste(avand o greutate corporala de 40kg sau mai mare).In cazul paciantilor cu o greutate corporala sub 40 kg,adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru a va recomanda alte forme farmaceutice care contin acid acetilsalicilic. Trebuie sa va adresati medicului dumneavoastra in cazul in care nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau dupa 3 zile(in cazul febrei) sau 3-4 zile(in cazul durerii). Nu utilizati Aspirin daca sunteti alergic la acidul acetilsalicilic sau la alti salicilati sau la oricare dintre componentelor acestui medicament
in cazul in care ati avut un episod de astm bronsic sau ati avut o reactie alergica(exemplu:urticarie,angioedem,rinita severa,soc)cauzate de administrarea acidului acetilsalicilic sau a unui medicament inrudit (in special a medicamentelor antiinflamatoare nesteroidiene) daca aveti ulcer gastric sau intestinal(inclusiv ulcer duodenal) daca aveti o afectiune hemoragica sau un risc de sangerare daca aveti insuficienta renala,insuficienta renala,insuficienta hepatica sau insuficienta cardiaca severa daca efectuati tratament cu metotrexat in doze mai mari de 20mg/saptamana daca efectuati tratament cu anticoagulante orale(medicamente care subtiaza sangele,pentru a preveni coagularea acestuia) daca sunteti gravida in mai mult de 5 luni(mai mult de 24 de saptamani de amenoree) Atentionari si precautii daca efectuati tratament cu alte medicamente care contin acid acetilsalicilic,pentru a evita riscul de supradozaj daca apar dureri de cap in timpul utilizarii Aspirin in doze mari,pe o perioada indelungata de timp, u cresteti doza si adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru sfaturi daca utilizati cu regularitate medicamente impotriva durerii ,in special mai multe medicamente impotriva durerii in acelasi timp,acest lucru poate determina scaderea functiei rinichilor daca aveti un deficit de G6PD(glucozo-6-fosfat-dehidrogenaza)(o boala ereditara care afecteaza globulele rosii din sange),deoarece acidul acetilsalicilic utilizat in doze mari poate cauza hemoliza(distrugerea globulelor rosii din sange) daca ati avut ulcer gastric sau intestinal,hemoragii gastrice sau intestinale sau gastrita daca aveti insuficienta renala sau insuficienta hepatica daca aveti astm bronsic:aparitia unor episoade brsute de astm bronsic,la unii pacienti,poate fi asociata cu reactiile alergice la medicamentele antiinflamatoare nesteroidiene sau la acidul acetilsalicilic.In acest caz, u este recomandata utilizarea acestui medicament in cazul sangerarii menstruale abundente daca in timpul tratamentului apare hemoragia gastrointestinala(eliminarea de sange pe gura,prezenta sangelui in fecale,fecale de culoare inchisa)
trebuie sa intrerupeti tratamentul si sa va adresati imediat medicului dumneavoastra sau unui serviciu medical de urgenta daca efectuati in acelasi timp un tratament cu medicaente care subtiaza sangele,pentru a preveni coagularea acestuia(anticoagulante) acidul acetilsalicilic creste riscul hemoragic chiar si in cazul utilizarii de doze mici si chiar daca a fost administrat cu cateva zile inainte.In cazul in care aveti programata o interventie chirurgicala,chiar daca este minora,spuneti-i medicului dumneavoastra ,chirurgului sau dentistului ca utilizati acid acetilsalicilic acidul acetilsalicilic determina modificarea modificarea cantitatii de acid uric din sange.Acest aspect va fi luat in considerare la administrarea medicamentelor impotriva gutei nu este recomandata utilizarea acestui medicament in timpul alaptarii Copii Sindromul Reye(o boala foarte rara,inca severa,asociata in principal cu deteriorarea neurologica si hepatica) a fost observat la copiii cu boli virale carora li se administreaza acid acetilsalicilic.De aceea: in cazul unei boli virale,cum sunt gripa sau varicela,acidul acetilsalicilic nu trebuie administrat la copii fara recomandare unui medic
daca apar semne de ameteli sau slabiciune,modificari ale comportamentului sau varsaturi dupa administrarea de acid acetilsalicilic la un copil,anuntati-l imediat,pe medicul dumneavoastra. Sarcina,alaptarea si fertilitatea Daca sunteti gravida sau alaptati,credeti este posibil sa fiti gravida sau intentionati sa ramaneti gravida ,cereti sfatul medicului dumneavoastra inainte sa luati acest medicament sau orice alt medicament. Sarcina In primele cinci luni de sarcina trebuie sa cereti sfatul medicului dumneavoastra inainte de a lua acest medicament sau alte medicamente care contin acid acetilsalicilic.Incepand din luna a sasea de sarcina(mai mult de 24 de saptamani de amenoree), u trebuie sa luati acest medicament deoarece va poate cauza probleme grave dumneavoastra sau copilului dumneavoastra. Alaptarea-acest medicament poate trece in laptele matern.Ca precautie,Aspirin nu este recomandat in perioada de alaptare. Fertilitatea-medicamentul face parte dintr-o grupa de medicamente care pot afecta fertilitatea la femei.Acest efect este reversibil la incetarea tratamentului. MOD DE ADMINISTRARE :Doar pentru administrare orala.Luati drajeul/drajeurile cu o cantitate mare de lichid. Pentru adulti si adolescenti(cu varsta de 16 ani si peste) doza unica recomandata este de 1 drajeu si poate fi repetate la un interval de cel putin 4 ore.Pentru dureri mai intense sau febra mai mare ,doza unica recomandata este de 2 drajeuri si poate fi repetata la un interval de cel putin 4 ore. Doza zilnica totala nu trebuie sa depaseasca 6 drajeuri. Pentru pacienti varstnici(cu varsta de 65 de ani si peste) doza unica recomandata este de 1 drajeu si poate fi repetata la un interval de cel putin 4 ore. Pentru dureri mai intense sau febra mai mare,doza unica recomandata este de 2 drajeuri si poate fi repetata la un interval de cel putin 4 ore. Doza zilnica totala nu trebuie sa depaseasca 6 drajeuri. Ambalare: 5 blistere a cate 4 drajeuri

  • Categorie: Antiinflamator
  • Brand: Bayer
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 5627
Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate

Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate

16 LEI info

Prospect: Link ANM Aspirin Cardio 100 mg comprimate gastrorezistente este un medicament care scade riscul mortalitatii la pacientii suspecti de infarct miocardic acut. Ce este

Saridon x 10 comprimate

Saridon x 10 comprimate

23 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Algii: cefalee, dureri de origine dentara, dureri de origine menstruala, nevralgie, nevrite, dureri postoperatorii si dureri de origine reumatica
stari febrile:

Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente

Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente

32 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Cutii cu 10 si 20 comprimate efervescente. 1 comprimat efervescent contine: 324 mg acid acetilsalicilic, 965 mg acid citric, 1625 mg

Spray Propolis cu Galbenele 25ml Transvital

Spray Propolis cu Galbenele 25ml Transvital

16 LEI info

Actiune:Antiinflamator
Cicatrizant
Regenerant
HidratantIngrediente:Apa, alcool etilic, propolis, monopropilenglicol, extract de Calendula.Administrare:Se pulverizeaza si se lasa cateva minute pentru formarea peliculei protectoare. Mod de administrare: A

Supozitor ColonSan Pro cu 10 plante 10buc Favisan Reducere 1 LEI

Supozitor ColonSan Pro cu 10 plante 10buc Favisan

6% 17 LEI 16 LEI info

Beneficii:Reduce procesul inflamator.Inlesneste diminuarea si inchiderea rapida a ranilor.Are proprietati decongestive.Creste apararea naturala fata de microorganismele patogene si tumori.Formula utilizata traditional ca adjuvant in:afectiunile prostateihemoroizifisuri

Stimuven Plus x 50g cremă

Stimuven Plus x 50g cremă

17 LEI info

Codamin P, 20 comprimate

Codamin P, 20 comprimate

15 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie 1 comprimat contine: paracetamol 300mg, fenacetină 200mg, cafeină H2O 25mg, codeină bază H2O 15mg. Actiune terapeutica analgezic, antipiretic. Codeina are actiune

Abemar Ulei de masaj x 200ml

Abemar Ulei de masaj x 200ml

17 LEI info

Utilizare: Produs destinat masajului corporal, cu acţiune antiseptica, antiinflamatoare, calmanta si de regenerare a funcţiilor metabolice ale epidermei. Este folosit in masajul de întreţinere corporala,

Ceai Musetel Eco 50gr Sonnentor

Ceai Musetel Eco 50gr Sonnentor

17 LEI info

Simbolul puterii, musetelul, desi modesta, ofera siguranta.Ingrediente:100% musetel.

Advil 200 mg 10 drajeuri

Advil 200 mg 10 drajeuri

15 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii Advil actioneaza rapid si eficace in caz de cefalee, migrena (tratament si profilaxie), dureri dentare, dismenoree, dureri osteoarticulare si musculare (inclusiv

Extract din mladite De Mur, 50ml, Favisan

Extract din mladite De Mur, 50ml, Favisan

17 LEI info

Acțiuni: contribuie la:este antisclerotic, antisenescent, reduce fibrozarea organelor (fibrom uterin) și decalcifierea dureroasă a oaselor și articulațiilor, reglează tensiunea arterială
contribuie la menținerea tranzitului intestinal normal

Picaturi din samburi de grapefruit Citrosol

Picaturi din samburi de grapefruit Citrosol

18 LEI info

Extractul din samburi de grapefruit actioneaza eficient si natural, bactericid si fungicid asupra a peste 60 de specii : Candida albicans, Clamydia, Escherichia coli, Klebsiella

Salidol 40 capsule, FarmaClass

Salidol 40 capsule, FarmaClass

14 LEI info

Salidol este un analgesic natural ecient, care îmbina calitaile analgezice, antipiretice, ale salciei, cunoscuta i utilizata din cele mai vechi timpuri, cu eciena antiinamatoare ale

Mig 400 mg x 10 comprimate

Mig 400 mg x 10 comprimate

14 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie si PrezentareMig 400 produs din portofoliul companiei Berlin-Chemie, este indicat pentru calmarea durerilor de cap, febrei, durerilor usoare si moderate (dureri

Salidol 40cps (Aspirina Naturala) Farma Class

Salidol 40cps (Aspirina Naturala) Farma Class

14 LEI info

Este un analgezic natural eficient, care imbina calitatile analgezice, antipiretice, ale salciei, cunoscuta si utilizata din cele mai vechi timpuri, cu eficienta antiinflamatoare ale Harpagophytum

Clafen 10mg/gram crema 40g

Clafen 10mg/gram crema 40g

14 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare: Crema 1%
cutie 1 tub 40 g Indicatii: Administrarea sistemica: tratament de lunga durata in: poliartrita reumatsida, spondilita anchilopsietica,

Solpadeine x 12 comprimate

Solpadeine x 12 comprimate

18 LEI info

Prospect: Link ANM Compoziţie:Un comprimat conţine paracetamol 500 mg, fosfat de codeină hemihidrat 8 mg, cafeină anhidră 30 mg şi excipienţi: amidon de porumb, amidon

Ceai Adio Durere in Gat Eco 18plicuri Sonnentor

Ceai Adio Durere in Gat Eco 18plicuri Sonnentor

18 LEI info

Acest amestec de plante calmeaza si revitalizeaza gatul tau.Ingrediente:flori de teiflori de socmacesepatlaginanalba.

Adagin 400mg 10 comprimate filmate

Adagin 400mg 10 comprimate filmate

14 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: Fiecare comprimat filmat contine ibuprofen 400 mg. Descriere: Pentru durere usoara pana la moderata si febra. Pentru dureri menstruale etc. Mod

Stimuven Plus x 60g gel

Stimuven Plus x 60g gel

13 LEI info

Galbenele 40cps Favisan

Galbenele 40cps Favisan

13 LEI info

Este un remediu naturist care reduce procesul inflamator, mentine sanatatea stomacului, a sistemului hepato-biliar, contribuie la apararea impotriva microorganismelor patogene, protejeaza corpul de parazitii, ajuta

Supozitor Capricon 10x1gr Elzin Plant

Supozitor Capricon 10x1gr Elzin Plant

19 LEI info

Crema solida cu extract uleios de pufulita, ghimpe si rasina de conifere.Produs natural dermatocosmetic obtinut prin procedee speciale din extracte uleioase de pufulita, ghimpe, busuioc,

Arnica gel DermoTis, 50 ml, Tis Farmaceutic

Arnica gel DermoTis, 50 ml, Tis Farmaceutic

13 LEI info

Extractul de arnică stimulează circulația sângelui și accelerează resorbția hematoamelor. În timpul aplicării produce o senzație de răcoare și de calmare imediată a durerii. Recomandat

Condartroz Plus x 60 comprimate

Condartroz Plus x 60 comprimate

19 LEI info

Compoziție: un comprimat acoperit conţine 250 mg glucozamin sulfat*2KCl, 150 mg L-condroitin sulfat, 300 mg extract din tuberculi de topinambur (Helianthi tuberosi tuber) şi excipienţi

Balsam Picioare Obosite,75ml, VivaNatura Reducere 7 LEI

Balsam Picioare Obosite,75ml, VivaNatura

27% 26 LEI 19 LEI info

Picioare obosite &ndash
balsam răcoritor cu eucalipt 75 ml &ndash
Leonard Radutz Formula &ndash
VivaNatura Optim pentru senzația de picioare obosite, dureroase și grele care

Fasconal x 20 comprimate

Fasconal x 20 comprimate

12 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: Comprimate care contin acid acetilsalicilic 200 mg, paracetamol 200 mg, cafeina 25 mg, codeina fosforica 10 mg Actiune: Analgezic si antipiretic

Mig Pediatric x 100ml soluţie orală

Mig Pediatric x 100ml soluţie orală

20 LEI info

Prospect: Link ANM Mig Pediatric este un sirop cu gust placut de capsuni, ce se adreseaza copiilor cu greutatea intre 5 kg ( varsta 6

Panadol Extra x 12 comprimate

Panadol Extra x 12 comprimate

12 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg si cofeina 65 mg. Actiune terapeutica panadol Extra contine o combinatie de doua substante active:

Solpadeine x 12 comprimate efervescente

Solpadeine x 12 comprimate efervescente

20 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat efervescent contine paracetamol 500 mg, fosfat de codeina hemihidrat 8 mg si cofeina 30 mg. Ambalajul contine 12 comprimate

Arnica Gel 100 ml, FarmaClass

Arnica Gel 100 ml, FarmaClass

21 LEI info

Arnica Gel 100 ml FarmaClass are în compoziţie o concentraţie mare de substanţe biologic active cu eficacitate remarcabilă, ceea ce face ca acest produs să

Balsam Cu Bitter 125ml Transvital Reducere 2 LEI

Balsam Cu Bitter 125ml Transvital

9% 23 LEI 21 LEI info

Produsul este obtinut din plante medicinale pretioase, dupa o metoda originala experimentata de-l lungul secolelor in alpii Tirolezi.Se foloseste in ingrijirea, mentinerea tineretii si elasticitatii

Balsam Gel cu Arnica 150ml Transvital

Balsam Gel cu Arnica 150ml Transvital

21 LEI info

E mulsia cu extract de Arnica , face ca tratamentul antiseptic, antiinflamator si antireumatic sa va fie oricand la indemana. Prin actiunea sa vasoconstrictoare mareste

FaviAudia 20ml Favisan

FaviAudia 20ml Favisan

11 LEI info

Curata, regenereaza si fortifica organul auditiv, extrage din tesuturi substante patogene si grabeste insanatosirea. Recomandari: adjuvant intulburari de auzotiteacufene (zgomote in urechi)alte boli ale urechii

Propolis Brut 10gr Apisalecom

Propolis Brut 10gr Apisalecom

11 LEI info

Clafen 10mg/gram crema 20g

Clafen 10mg/gram crema 20g

10 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare: Crema 1%
cutie 1 tub 20 g Indicatii: Clafen contine ca substanta activa diclofenac care face parte din clasa

Antinevralgic Forte 20 comprimate

Antinevralgic Forte 20 comprimate

22 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie si Prezentare Antinevralgic Forte este un analgezic, reduce febra şi este un medicament cu efect antiinflamator(antiinflamator ne steroidian/analgezic). Antinevralgic Forte conţine

Iederazin Supozitoare 1.5g Elzin Plant

Iederazin Supozitoare 1.5g Elzin Plant

23 LEI info

Supozitoare cu o consistenta de crema solida si o formula pe baza de extracte de iedera, coada soricelului, galbenele, cuisoare si rasina de conifere, cu

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

23 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: Un drajeu nurofen Forte contine 400 mg ibuprofen, ca substanta activa, si excipienti: - nucleu:croscarmeloza sodica, acid stearic, citrat de sodiu,

Acid acetilsalicilic tamponat 500 mg x 30 comprimate

Acid acetilsalicilic tamponat 500 mg x 30 comprimate

9 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: Un comprimat contine: - 500 mg acid acetilsalicilic - 150 mg gluconat de calciu - excipienti (amidon de porumb, polietilenglicol 6000,

Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml

Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml

9 LEI info

Gel cu efect racoritor, cu extract de gheara dracului, se aplicat local, in zona sensibila, avand actiune antiinflamatoare la nivel articular si muscular si calmand

Gel Cu Salvie Si Propolis, Tis Reducere 3 LEI

Gel Cu Salvie Si Propolis, Tis

25% 12 LEI 9 LEI info

Gel cu salvie si propolis are efect antibacterian, antiinflamator, epitelizant, usor anestezic si astringent, ca rezultat al asocierii dintre cele doua extracte (propolis si salvie).Este

Nazomer 30ml Nebulizator Pro Natura

Nazomer 30ml Nebulizator Pro Natura

9 LEI info

Este utilizat pentru lavajul si curatenia foselor nazale (cum ar fi prezenta de cruste, mucozitati care pot antrena afectiuni respiratorii) precum si pentru umidificarea mucoasei

Salix alba 340mg 30cps, Adams

Salix alba 340mg 30cps, Adams

24 LEI info

Salix Extract mai este cunoscut și ca Aspirină vegetală forțe. Pulberea din coaja de salcie este folosită î
ncă din Antichitate pentru efectele sale antiinflamatoare, de

Carpicon Supozitoare 10x1.5g Elzin

Carpicon Supozitoare 10x1.5g Elzin

24 LEI info

Ingrediente: Extract de propolis, extract uleios din răşină de conifere, ceară de albine, DUB PP E3. Produs natural obținut prin procedee speciale din extract de

Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate

Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate

24 LEI info

Referentialul electric incadreaza aceste principii active atat in grupa proprietatilor calmante si relaxante, cat si in a celor tonice si stimulante. Datorita acestor proprietati, produsul

Extract Uleios de Sunatoare 30ml Solaris

Extract Uleios de Sunatoare 30ml Solaris

8 LEI info

Extract uleios de sunatoare (Hypericum perforatum) Solaris, produs cu actiune antiseptica, antiinflamatoare, bacteriostatica, coleretica, colagoga, antidepresiva, antispastica, cicatrizanta si antiseptica. Extractul uleios de sunatoare se

Antalgin 25cps Pro Natura

Antalgin 25cps Pro Natura

8 LEI info

Calmeaza diferite dureri (dentare, osteo-articulare, dureri de cap, nevralgii, dismenoree, musculare). Actiune farmacologica: - Antialgic, - Antiinflamator, - Antipiretic, - Antitermic. Radacina de Harpagophytum are

Borago Oil (Limba Mielului) 1000mg 30cps. Adams Supplements Reducere 4 LEI

Borago Oil (Limba Mielului) 1000mg 30cps. Adams Supplements

15% 28 LEI 24 LEI info

Borago Oil - Bogat in Omega 6&9Borago Oil este utilizat cu succes ca si adjuvant in tratarea artritei reumatoide cat si a eczemelor, dermatitei seboreice