Nurofen 200 mg 24 drajeuri

Nurofen 200 mg 24 drajeuri

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Indicatii: Nurofen 200 mg conţine ibuprofen care aparţine unui grup de medicamente cunoscut sub numele de antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS acţionează prin schimbarea răspunsului organismului la durere, inflamaţie şi febră. Nurofen 200 mg este indicat în tratamentul migrenei, durerilor de cap, de spate, dentare, nevralgiilor, durerilor menstruale, reumatice şi musculare, reducerea febrei şi simptomelor din răceală şi gripă. Contraindicatii: Nu utilizaţi Nurofen 200 mg: - aveţi sau aţi avut alergie ibuprofen, acid acetilsalicilic, alte antiinflamatoare nesteroidiene (AINS) sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament. Precautii: Înainte să luați Nurofen 200mg, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Sarcina, alăptarea și fertilitatea: Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. În primele 6 luni de sarcină utilizaţi Nurofen 200 mg numai la recomandarea medicului dumneavoastră şi numai sub supravegherea acestuia. În ultimele 3 luni de sarcină administrarea Nurofen 200 mg este contraindicată. Pentru că ibuprofen poate ajunge într-o cantitate mică în laptele matern evitaţi utilizarea Nurofen 200 mg dacă alăptaţi. Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor: În timpul tratamentului cu Nurofen 200 mg puteţi prezenta ameţeli şi tulburări de vedere, care vă pot afecta capacitatea de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje. Mod de administrare: Utilizați întotdeauna acest medicament exact așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteți sigur. Adulți și copii de peste 12 ani:doza iniţială recomandată este de 2 drajeuri Nurofen 200 mg
dacă este necesar, se mai pot administra 1 - 2 drajeuri Nurofen 200 mg la intervale de 4 - 6 ore. A nu se depăși doza maximă de 6 drajeuri Nurofen 200 mg (1200 mg ibuprofen) pe zi. Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Compozitie: - Substanţa activă este ibuprofen. Fiecare drajeu conţine ibuprofen 200 mg. -Celelalte componente sunt: - nucleu: croscarmeloză sodică, acid stearic, citrat de sodiu, laurilsulfat de sodiu, dioxid de siliciu coloidal anhidru. - strat de drajefiere: carmeloză sodică, talc, gumă arabică dispersată uscată, zahăr, dioxid de titan (E 171), macrogol 6000, cerneală de inscripţionare Opacode S-1-277001 Black [Shellac
oxid de fer negru (E 172)
propilenglicol].

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Brand: Reckitt Benckiser
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 12128
Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

28 LEI info

Prospect: Link ANM Ingrediente active per pastila: Flurbiprofen 8.75 mg. Contine Galben amurg (E110), maltitol, izomalt. Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: 5 ml suspensie orală conţin, ca substanţă activă, 100 mg ibuprofen şi excipienţi: polisorbat 80, glicerină, maltitol lichid, zaharină sodică, acid

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Portocala

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Portocala

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: 5 ml suspensie orală conţin, ca substanţă activă, 100 mg ibuprofen şi excipienţi: polisorbat 80, glicerină, maltitol lichid, zaharină sodică, acid

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate

40 LEI info

Prospect: Link ANM Indicații: STREPSILS INTENSIV MIERE ŞI LĂMÂIE conţine flurbiprofen care aparţine unui grup de substanţe numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS ajută la reducerea

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

40 LEI info

Prospect: Link ANM Ingrediente active per pastila: Flurbiprofen 8.75 mg. Contine Galben amurg (E110), maltitol, izomalt. Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani

Imunitate Sirop cu Miere si Propolis (F149) 100ml

Imunitate Sirop cu Miere si Propolis (F149) 100ml

30 LEI info

FARES Imunitate Sirop cu Miere si Propolis (F149) 100ml

Imunitate cu echinacea - 60cps - Fares

Imunitate cu echinacea - 60cps - Fares

30 LEI info

Respiral Forte 60cp - Dacia Plant

Respiral Forte 60cp - Dacia Plant

30 LEI info

Polygemma 3 - Tuse, 50 ml

Polygemma 3 - Tuse, 50 ml

30 LEI info

Ajuta la ameliorarea tusei (seaca sau productiva)

Respiral Forte 60cps 1+1 gratis - Dacia Plant

Respiral Forte 60cps 1+1 gratis - Dacia Plant

30 LEI info

Propsept spray, 20 ml

Propsept spray, 20 ml

30 LEI info

Dispozitiv medical pe baza de extract natural standardizat de nalba si tinctura de propolis cu rol in calmarea durerilor si iritatiilor din gat

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

30 LEI info

Prospect: Link ANM Mod de Prezentare si Compozitie VIBROCIL DUO este un medicament combinat compus din două substanţe active diferite. Una reduce secreţia nazală, cealaltă

Sirop Plantusin Forte cu Miere, Vitamina C Si Propolis (R18) 100ml

Sirop Plantusin Forte cu Miere, Vitamina C Si Propolis (R18) 100ml

30 LEI info

FARES Sirop Plantusin Forte cu Miere, Vitamina C Si Propolis (R18) 100ml

Sterimar Mangan 50ml

Sterimar Mangan 50ml

30 LEI info

Indicatii: Primavara, nasurile fragile sunt mai sensibile la agresiunea alergenilor: polen, poluare atmosferica, acarieni, par de la animale... O spalare a nasului cu Sterimar Mangan

Boiron Coryzalia 40 drajeuri

Boiron Coryzalia 40 drajeuri

29 LEI info

Forma de prezentare: Drajeuri care contin: Allium cepa 3 CH, Belladonna 3 CH, Sabadilla 3 CH, Kalium bichromicum 3 CH, Gelsemium sempervirens 3 CH, Pulsatilla

Hapciu Solubil (R30) 12 Plicuri

Hapciu Solubil (R30) 12 Plicuri

31 LEI info

FARES Hapciu Solubil (R30) 12 Plicuri

Sirop de ghimbir, 520 ml

Sirop de ghimbir, 520 ml

29 LEI info

Produs ce tonifica intregul organism, facandu-l capabil sa reziste la efort fizic prelungit, eficient in caz de infectii virale .

Imunorezistan Forte 50ml - PlantExtrakt Reducere 5 LEI

Imunorezistan Forte 50ml - PlantExtrakt

14% 36 LEI 31 LEI info

Imunorezistan Junior - 100ml - PLANTEXTRAKT Reducere 5 LEI

Imunorezistan Junior - 100ml - PLANTEXTRAKT

14% 36 LEI 31 LEI info

Comprese cu Hidrogel Alinan 4buc

Comprese cu Hidrogel Alinan 4buc

29 LEI info

FITERMAN PHARMA Comprese cu Hidrogel Alinan 4buc

Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

31 LEI info

MANICOS Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml

Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml

31 LEI info

Indicatii terapeutice: Pentru igiena de zi cu zi si curatarea nasului. Util in combaterea simptomelor nazale de raceala in perioada rece. Util in cazul copiilor

Fumarosept x 24 de comprimate masticabile

Fumarosept x 24 de comprimate masticabile

29 LEI info

Compozitie:izomalt,extract de lichen de piatra,aroma de menta,stearat de magneziu,extract de nalba-mare,sucraloza. Ingredientele dispozitivului medical Fumarosept protejeaza gatul formand un filtru protector,asigurandu-i hidratarea corespunzatoare. Dispozitivul medical

Optimicin, 20cps - Alevia

Optimicin, 20cps - Alevia

31 LEI info

Sirop Plantusin cu Miere si Propolis (R9) 100ml

Sirop Plantusin cu Miere si Propolis (R9) 100ml

28 LEI info

FARES Sirop Plantusin cu Miere si Propolis (R9) 100ml

ColdTusin sirop pentru adulti 120ml

ColdTusin sirop pentru adulti 120ml

32 LEI info

În funcție de existența sau inexistența mucusului, tusea este de două feluri: tuse uscată și tuse productivă. ColdTusin sirop conține 2 ingrediente naturale: mierea, care

Tinctura De Propolis Cu Pulverizator 30ml

Tinctura De Propolis Cu Pulverizator 30ml

28 LEI info

Imunorezistan Raceala si Gripa, 30 cp de supt - PLANTEXTRAKT Reducere 5 LEI

Imunorezistan Raceala si Gripa, 30 cp de supt - PLANTEXTRAKT

16% 33 LEI 28 LEI info

Tinctura de Propolis Spray 30ml

Tinctura de Propolis Spray 30ml

28 LEI info

ELZIN PLANT Tinctura de Propolis Spray 30ml

Gripec V 40cpr

Gripec V 40cpr

32 LEI info

PLANTAVOREL Gripec V 40cpr

Trifoi rosu, 30cps - MEDICA

Trifoi rosu, 30cps - MEDICA

28 LEI info

Flu Shield 30cps - Sprint Pharma

Flu Shield 30cps - Sprint Pharma

32 LEI info

Calmotusin 60 cp masticabile Dacia Plant

Calmotusin 60 cp masticabile Dacia Plant

28 LEI info

Compozitie: Ciubotica - Cucului (Primula officinalis) 25 mg
Ghimbir (Zingiber officinale) 15 mg
Grindelia (Grindelia squarossa) Lemn - Dulce (Glycyrrhiza glabra) 25 mg

Biofarm Carmol Junior Solutie pentru uz extern, 100 ml

Biofarm Carmol Junior Solutie pentru uz extern, 100 ml

28 LEI info

Indicatii : contribuie la reducerea febrei si atenuarea durerilor musculare .Util in raceala , gripa , in cazul durerilor articulare , musculare aparute dupa eforturi

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

27 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare Pulbere pentru suspensie orala
3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat

Lichensed, 16 buc - ABO Pharma

Lichensed, 16 buc - ABO Pharma

27 LEI info

NASIRUS SINUS HOT DRINK 10 plicuri, Plantextrakt Reducere 6 LEI

NASIRUS SINUS HOT DRINK 10 plicuri, Plantextrakt

16% 39 LEI 33 LEI info

Extract din muguri de carpen, 50 ml

Extract din muguri de carpen, 50 ml

27 LEI info

Organotropism: Aparatul respirator (sinusuri, faringe, bronhii, plamani)
ficat
maduva osoasa.

Voseptol - Plantavorel, 40 tablete

Voseptol - Plantavorel, 40 tablete

33 LEI info

Recomandări: Profilactic si ca adjuvant in: laringite, faringite, rinite, afte si leziuni bucale, stomatite, paradontopatii, halena, traheobronsite si adjuvant in tratamentul astmului bronsic si emfizem

Apiphen apifluprotect 50ml - Phenalex

Apiphen apifluprotect 50ml - Phenalex

33 LEI info

Solutie Propolis Fara Alcool 250ml

Solutie Propolis Fara Alcool 250ml

27 LEI info

FAVISAN Solutie Propolis Fara Alcool 250ml

SIROP FLU CALM 120ml, PHARCO

SIROP FLU CALM 120ml, PHARCO

27 LEI info

Devirox 30cps - Herbagetica

Devirox 30cps - Herbagetica

33 LEI info

Aspirin Plus C Forte 10 comprimate efervescente

Aspirin Plus C Forte 10 comprimate efervescente

33 LEI info

Prospect: Link ANM Contine: 800 mg Acid acetilsalicilic și 480 mg Vitamina C pentru combaterea simptomelor răcelii și gripei - Vitamina C susține sistemul imunitar

Expectorante V, 40tb - Plantavorel

Expectorante V, 40tb - Plantavorel

33 LEI info

Gripec V, 40tbl - Plantavorel

Gripec V, 40tbl - Plantavorel

33 LEI info

Fares Biosept sirop 250ml

Fares Biosept sirop 250ml

27 LEI info

Ingrediente: Zahar invertit
extracte de: extracte de: echinacea (Echinaceea herba), sovarv (Origani herba), cimbrisor (Serpylli herba), lichen de piatra (Lichen Islandicus), rizomi de ghimbir (Zingiberis

Gripovit 10dz Reducere 5 LEI

Gripovit 10dz

16% 32 LEI 27 LEI info

ZDROVIT Gripovit 10dz