Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Portocala

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Portocala

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Prospect: Link ANM Compozitie: 5 ml suspensie orală conţin, ca substanţă activă, 100 mg ibuprofen şi excipienţi: polisorbat 80, glicerină, maltitol lichid, zaharină sodică, acid citric monohidrat, citrat de sodiu, gumă Xantan, clorură de sodiu, aromă de portocale, bromură de domifen, apă purificată. Indicatii terapeutice: Nurofen Sirop pentru copii portocale actioneaza rapid si eficient producand: * ameliorarea febrei asociată unor afecţiuni, precum: răceală, gripă, varicelă, pojar, Oreion sau febra post-imunizare
* ameliorarea durerei uşoare sau moderată de diverse cauze, precum: durere în gât, durere dentară sau durere cauzată de apariţia dinţilor, cefalee şi alte tipuri de durere precum cele asociate luxaţiilor, otitei. Contraindicatii: Nurofen pentru copii portocale este la fel de bine tolerat ca paracetamolul şi este mai bine tolerat decât acidul acetilsalicilic. Totuşi, ca în cazul altor analgezice, nu trebuie să-l administraţi sugarilor şi copiilor care suferă de ulcer sau de alte afecţiuni ale stomacului, celor care suferă de o înrăutăţire a astmului datorată acidului acetilsalicilic sau altor medicamente similare, sau celor cu hipersensibilitate la oricare dintre excipienţii produsului. Nu utilizati Nurofen Sirop pentru copii portocale daca: - aveti ulcere gastrice sau alte afectiuni gastrice grave
- aveti astm bronsic agravat de utilizarea acidului acetil salicilic sau alte medicamente similare
- aveti hipersensibilitate la oricare dintre componentii produsului. Recomandări pentru utilizarea seringii dozatoare: 1. Agitaţi bine flaconul înainte de administrare. 2. Îndepărtaţi capacul (apăsaţi, apoi rotiţi în sens invers acelor de ceasornic). 3. Introduceţi seringa gradată în orificiul din gâtul flaconului. 4. Pentru a umple uşor seringa gradată, întoarceţi flaconul şi aspiraţi uşor suspensia până la cantitatea necesară, marcată pe seringă. 5. Aduceţi flaconul în poziţia iniţială şi scoateţi seringa. 6. Introduceţi capătul seringii în gura copilului şi apăsaţi uşor pistonul acesteia pentru a administra suspensia. 7. După administrare, puneţi la loc capacul flaconului. 8. Spălaţi seringa în apă caldă şi lăsaţi-o să se usuce. Nu o lăsaţi la îndemâna copiilor. Mod de administrare: De la 3-12 luni: câte 2,5 ml suspensie orală, de 3 ori pe zi. De la 1-3 ani: câte 5 ml suspensie orală, de 3 ori pe zi. De la 4-6 ani: câte 7,5 ml (5 ml+2,5 ml) suspensie orală, de 3 ori pe zi. De la 7-9 ani: câte 10 ml (5 ml+5 ml) suspensie orală, de 3 ori pe zi. De la 10-12 ani: câte 15 ml (5 ml+5 ml+5 ml) suspensie orală, de 3 ori pe zi. Nu trebuie depăşită doza recomandată. Nu este recomandată administrarea produsului la copii cu greutate sub 6 kg. Produsul nu trebuie administrat la copiii cu vârstă sub 3 luni, decât dacă este indicat de către medic. Forma de prezentare: Cutie cu 1 flacon din polietilentereftalat cu 100 ml suspensie orală şi seringă dozatoare din polipropilenă cu piston din polietilenă.

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Brand: Reckitt Benckiser
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 1068_491
Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: 5 ml suspensie orală conţin, ca substanţă activă, 100 mg ibuprofen şi excipienţi: polisorbat 80, glicerină, maltitol lichid, zaharină sodică, acid

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

28 LEI info

Prospect: Link ANM Ingrediente active per pastila: Flurbiprofen 8.75 mg. Contine Galben amurg (E110), maltitol, izomalt. Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani

Nurofen 200 mg 24 drajeuri

Nurofen 200 mg 24 drajeuri

30 LEI info

Indicatii: Nurofen 200 mg conţine ibuprofen care aparţine unui grup de medicamente cunoscut sub numele de antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS acţionează prin schimbarea răspunsului organismului

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate

40 LEI info

Prospect: Link ANM Indicații: STREPSILS INTENSIV MIERE ŞI LĂMÂIE conţine flurbiprofen care aparţine unui grup de substanţe numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS ajută la reducerea

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

40 LEI info

Prospect: Link ANM Ingrediente active per pastila: Flurbiprofen 8.75 mg. Contine Galben amurg (E110), maltitol, izomalt. Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani

Humagrip Raceala şi Gripa x 16 comprimate

Humagrip Raceala şi Gripa x 16 comprimate

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie 1 comprimat de zi contine: paracetamol 500 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 60 mg si excipienti:celuloza microcristalina,amidon pregelatinizat,croscarmeloza sodica,stearat de magneziu,povidona K30.

Spray de Gat Forte cu Propolis fara Alcool 20ml Reducere 6 LEI

Spray de Gat Forte cu Propolis fara Alcool 20ml

20% 30 LEI 24 LEI info

ALBINA CARPATINA Spray de Gat Forte cu Propolis fara Alcool 20ml

Energizant Miere cu Propolis - 360gr Reducere 6 LEI

Energizant Miere cu Propolis - 360gr

20% 30 LEI 24 LEI info

Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

24 LEI info

DACIA PLANT Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

Olynth HA 1mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth HA 1mg/ml spray nazal 10 ml

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie:substanta activa este clorhidratul de xilometazolina.Celelalte componente sunt:hialuronat de sodiu,dihidrogenofosfat de sodiu dihidrat,hidrogenofosfat de disodiu dihidrat,glicerol,clorura de sodiu,sorbitol,apa purificata. Indicatii : Olynth

PlantExir sirop 100ml

PlantExir sirop 100ml

24 LEI info

Proprietăți: PlantEXIR sirop este un supliment alimentar pe bază de extract uscat din frunze de iederă (9 mg /ml). Extractul uscat de Hedera helix este

Andrographis echinacea indiana - Herbagetica 30 capsule Reducere 2 LEI

Andrographis echinacea indiana - Herbagetica 30 capsule

8% 26 LEI 24 LEI info

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

24 LEI info

Indicatii: Activeaza circulatia locala a sangelui, deoarece, in timpul aplicarii locale, are o actiune rubefianta, decongestionand tesuturile subiacente locului aplicarii. Uleiul de cimbru are un

Imunocaps 50cps

Imunocaps 50cps

24 LEI info

FARMACLASS Imunocaps 50cps

ECHINACEA CU PROPOLIS SI VITAMINA C F170 63cpr, FARES

ECHINACEA CU PROPOLIS SI VITAMINA C F170 63cpr, FARES

25 LEI info

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri

25 LEI info

Prospect: Link ANM Indicații Tratamentul simptomatic al răcelilor comune, rinitelor alergice şi vasomotorii, stărilor gripale (pentru ameliorarea strănutului, rinoreei, congestiei nazale şi sinusale, febrei, cefaleei

Sanogrip Junior 100ml

Sanogrip Junior 100ml

23 LEI info

FARMACLASS Sanogrip Junior 100ml

Spray de Gat cu Propolis, Pin, Salvie si Portocal fara Alcool 20ml Reducere 6 LEI

Spray de Gat cu Propolis, Pin, Salvie si Portocal fara Alcool 20ml

21% 29 LEI 23 LEI info

ALBINA CARPATINA Spray de Gat cu Propolis, Pin, Salvie si Portocal fara Alcool 20ml

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

23 LEI info

Nosette Strong este un decongestionant nazal puternic si natural, cu o concentratie ridicata de saruri minerale. Este recomandat persoanelor care au mucoasa nazala congestionata si

Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Echinacea Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Echinacea Spray Fara Alcool 20ml

23 LEI info

DACIA PLANT Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Echinacea Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Musetel Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Musetel Spray Fara Alcool 20ml

23 LEI info

DACIA PLANT Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Musetel Spray Fara Alcool 20ml

Tinctura De Propolis 30ml

Tinctura De Propolis 30ml

23 LEI info

Pufy Puf Ingerasul - Salvie Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Salvie Spray Fara Alcool 20ml

23 LEI info

DACIA PLANT Pufy Puf Ingerasul - Salvie Spray Fara Alcool 20ml

Orocalmin aroma lamaie x 20

Orocalmin aroma lamaie x 20

25 LEI info

Prospect: Link ANM Orocalmin conţine substanţa activă clorhidrat de benzidamină. Substanţa activă este componenta pastilelor care produce efectul terapeutic de care aveţi nevoie. Orocalmin este

Orocalmin aroma portocala x 20

Orocalmin aroma portocala x 20

25 LEI info

Prospect: Link ANM Orocalmin conţine substanţa activă clorhidrat de benzidamină. Substanţa activă este componenta pastilelor care produce efectul terapeutic de care aveţi nevoie. Orocalmin este

Imunomodulin 30cps

Imunomodulin 30cps

23 LEI info

ROTTA NATURA Imunomodulin 30cps

ECHINA C 1000mg 20pl, Remedia

ECHINA C 1000mg 20pl, Remedia

25 LEI info

Hapciu Raceala si Gripa (R3) 30cps

Hapciu Raceala si Gripa (R3) 30cps

25 LEI info

FARES Hapciu Raceala si Gripa (R3) 30cps

FARES Plantusin R13 x 30 comprimate masticabile

FARES Plantusin R13 x 30 comprimate masticabile

25 LEI info

INGREDIENTE/COMPRIMAT:-zahăr-extract de rădăcină de lemn dulce (Liquiritiae radix) 44 mg-tinctură de propolis-amestec volatil 30 mg: eucalyptol 12 mg, mentol, ulei esenţial de mentă (Menthae aetheroleum),

Coada Soricelului, 60cps - MEDICA

Coada Soricelului, 60cps - MEDICA

23 LEI info

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

25 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Farmacia Silva va recomanda produsul Coldrex Junior comprimate. Coldrex Junior este un medicament impotriva racelii si a gripei care contine 3

Sirop tuse - Plantusin (R8) 250ml

Sirop tuse - Plantusin (R8) 250ml

25 LEI info

FARES Sirop tuse - Plantusin (R8) 250ml

Plantusin (R13) 30cpr

Plantusin (R13) 30cpr

26 LEI info

FARES Plantusin (R13) 30cpr

Faringo Hot Drink x 8 plicuri

Faringo Hot Drink x 8 plicuri

22 LEI info

PRospect: Link ANM Prezentare:cutie cu 8 plicuri x 13,1g,sub forma de granule omogene de culoare alb-galbui,cu miros slab caracteristic de lamaie,pentru solutie orala
Compozitie:Substante active

MENTOL PROP, 30cpr - Helcor

MENTOL PROP, 30cpr - Helcor

22 LEI info

Paduden Rapid Forte 400mg x 10cpr

Paduden Rapid Forte 400mg x 10cpr

22 LEI info

Prospect: Link ANM Substanţa activă este ibuprofen. Acesta aparţine unei grupe de medicamente numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS asigură ameliorarea simptomelor prin modificarea răspunsului organismului

Energo-Vital Miere cu Polen si Catina 270g Reducere 7 LEI

Energo-Vital Miere cu Polen si Catina 270g

22% 33 LEI 26 LEI info

Maresyl spray nazal solutie 1mg/ml, 10ml

Maresyl spray nazal solutie 1mg/ml, 10ml

22 LEI info

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

22 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Este indicat pentru reducerea congestiei mucoasei nazale in coriza (guturai), gripa, rinita vasomotorie, rinita alergica si alte infectii ale cailor respiratorii

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

22 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat filmat conţine 200 mg ibuprofen, 30 mg clorhidrat de pseudoefedrină şi excipienţi: lactoză super tab spray-dried, amidon de porumb,

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

22 LEI info

Proprietăți: Protejează mucoasa gâtului, iritație în gât, răgușeala. Acest produs calmeaza senzatia de: zgarietura in gat discomfort cauzat de cresterea intensitatii respiratiei pe gura, de

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

26 LEI info

Proprietăți: Protejează mucoasa gâtului, iritație în gât, răgușeala. Acest produs calmeaza senzatia de: zgarietura in gat discomfort cauzat de cresterea intensitatii respiratiei pe gura, de

IMUNOCAPS 50cps, FARMACLASS Reducere 1 LEI

IMUNOCAPS 50cps, FARMACLASS

5% 23 LEI 22 LEI info

SANOGRIP JUNIOR 100ml, FARMACLASS

SANOGRIP JUNIOR 100ml, FARMACLASS

22 LEI info

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

22 LEI info

Vibrocil Actilong este un decongestionant nazal care eliberează rapid nasul înfundat. Este indicat pentru adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 12 ani. Vibrocil Actilong conţine

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

26 LEI info

INGREDIENTE/CAPSULĂ:-ulei de floarea soarelui-ulei esenţial de arbore de ceai (Melaleuca alternifolia aetheroleum)-ulei esenţial de cuişoare (Caryophylli floris aetheroleum).Uleiul esenţial de arbore de ceai se extrage

Carmol flu lotiune pentru frectie, 100ml - Biofarm

Carmol flu lotiune pentru frectie, 100ml - Biofarm

26 LEI info

Apiphen Apifaringocalm 50ml Reducere 3 LEI

Apiphen Apifaringocalm 50ml

11% 29 LEI 26 LEI info

PHENALEX Apiphen Apifaringocalm 50ml