Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie Pulbere orala. Un plic contine paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg
ct. x 5 sau 10 plicuri. Indicatii Tratamentul pe termen scurt al simptomelor gripei, racelii comune, starilor febrile, frisoanelor, inclusiv al cefaleei, durerilor faringiene, disconfortului general, congestiei nazale, sinuzitei si durerii asociate acesteia si a catarului nazal acut. Dozare si mod de administrare Continutul unui plic se toarna intr-un pahar, care se va umple apoi pana la jumatate cu apa fierbinte. Adulti (inclusiv varstnici) si copii cu varsta 12 ani: un plic cu pulbere orala la fiecare 4-6 ore, in functie de necesitate
nu trebuie depasita doza de 4 plicuri in 24 ore. Nu este recomandat copiilor cu varsta sub 12 ani. Nu trebuie utilizat mai mult de 7 zile fara recomandarea medicului. Contraindicatii Hipersensibilitate cunoscuta la paracetamol, clorhidrat de fenilefrina, acid ascorbic sau la oricare din excipientii produsului. Copii cu varsta sub 12 ani. insuficienta hepatica sau renala severa, hipertensiune arteriala, hipertiroidism, diabet zaharat, boli cardiace. Administrarea la pacienti sub tratament cu antidepresive triciclice, beta-blocante, inhibitori de monoaminoxidaza - IMAO (inclusiv cei care au facut tratament cu IMAO in ultimele 2 saptamani). Deficite congenitale de absorbtie a zaharului, deoarece fiecare plic contine 4 g zahar. Atentionari Trebuie evitata utilizarea concomitenta a altor medicamente pentru gripa si raceala, alte decongestionante nazale sau alte medicamente care contin paracetamol. Prudenta in cazul utilizarii warfarinei. Posibile interactiuni cu metoclopramid, domperidon, colestiramina, fenilefrina. in timpul sarcinii se utilizeaza numai daca beneficiul terapeutic matern depaseste riscul potential pentru fat. Reactii adverse Ocazional, paracetamolul poate determina eruptii cutanate si alte reactii alergice. Aminele simpatomimetice pot creste tensiunea arteriala cu cefalee, ameteli, varsaturi, diaree, insomnie si rareori, palpitatii. Totusi, s-au raportat unele din aceste reactii la doze normale de fenilefrina.

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Brand: GlaxoSmithKline
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 8325
Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

42 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie Pulbere orala. Un plic contine paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

32 LEI info

Prospect: Link ANM Mod de Prezentare si Compozitie VIBROCIL DUO este un medicament combinat compus din două substanţe active diferite. Una reduce secreţia nazală, cealaltă

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

26 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare Pulbere pentru suspensie orala
3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat

Parasinus Penta x 12 comprimate

Parasinus Penta x 12 comprimate

25 LEI info

Prospect: Link ANM Parasinus Penta este recomandat in ameliorarea simptomelor răcelii şi gripei: reduce febra, calmează durerile de gât, de cap si musculare, reduce congestia

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

21 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Farmacia Silva va recomanda produsul Coldrex Junior comprimate. Coldrex Junior este un medicament impotriva racelii si a gripei care contine 3

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

20 LEI info

Vibrocil Actilong este un decongestionant nazal care eliberează rapid nasul înfundat. Este indicat pentru adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 12 ani. Vibrocil Actilong conţine

Parasinus x 20 comprimate

Parasinus x 20 comprimate

18 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Maleat de clorfeniramina 3 mg
clorhidrat de pseudo-efedrina 30 mg
paracetamol 500 mg. Actiune terapeutica Paracetamol sinus asociaza un antihistaminic H1

Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate

Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate

11 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg. Ambalaj cu 12 comprimate. Actiune terapeutica Panadol contine paracetamol compus cu actiune analgezica (combate durerea)

Miere de Salcam Cruda 500g

Miere de Salcam Cruda 500g

42 LEI info

APILAND Miere de Salcam Cruda 500g

GripStop Spray nazal x 20ml

GripStop Spray nazal x 20ml

42 LEI info

Indicatii: Dispozitiv medical cu actiunemecanica indicat in tratamentul si prevenirea obstructiei ventilatorii nazale de cauza functionala. Compozitie: Lactoferina, Carboximetil p-glucan, D-panthenol, Gliciriziant dipotasic, Clorobutanol, Hidroximetilglicinat

Humer Spray Nazal Adulti, 150 ml

Humer Spray Nazal Adulti, 150 ml

42 LEI info

Compozitie: Apa de mare nediluata,fiziologica,sterila, atural imbogatita cu oligoelemente si izotona,150 ml.Gaz inert, einflamabil:azot. Principalele oligoelemente:sulf,cupru,aur,argint,seleniu,mangan,magneziu,etc. Dozaj: 1 puf in fiecare nara de 2 sau

Humer Decongestionant spray, 50 ml

Humer Decongestionant spray, 50 ml

42 LEI info

Humer Decongestionant desfunda nasul si este folosit ocazional in caz de rinite,sinuzita sau rinite alergice la adulti si copii (nou nascuti de la 3 luni).Usureaza

Marimer Baby Hipertonic spray 100ml Lab Gilbert

Marimer Baby Hipertonic spray 100ml Lab Gilbert

42 LEI info

Marimer Hipertonic Baby este un produs natural, solutie hipertonica de apa de mare sterila si microdifuzata. Bogat in saruri minerale si oligoelemente marine naturale, spray-ul

Marimer Hipertonic spray 100ml Lab Gilbert

Marimer Hipertonic spray 100ml Lab Gilbert

42 LEI info

Marimer hipertonic este un produs natural, solutie hipertonica de apa de mare sterila si microdifuzata. Bogat in saruri minerale si oligoelemente marine, spray-ul nazal Marimer

Aburii naturii - aerosoli - 30ml - Prisaca

Aburii naturii - aerosoli - 30ml - Prisaca

43 LEI info

Gel oral calmant si regenerant, Oncosupport Oral, 50ml - MEDICAL

Gel oral calmant si regenerant, Oncosupport Oral, 50ml - MEDICAL

43 LEI info

Propovir, 30cps -Dacia Plant

Propovir, 30cps -Dacia Plant

43 LEI info

Puressentiel Respiratory - Spray Nazal Hipertonic 15 ml

Puressentiel Respiratory - Spray Nazal Hipertonic 15 ml

41 LEI info

100% ingrediente naturale. Este o combinatie de apa de mare hipertonica si apa florala organica de rozmarin, cu uleiuri esentiale (ravintsara, geranium, eucalipt, niaouli) pentru

ForteRub day night, 15cpr - Forte Pharma

ForteRub day night, 15cpr - Forte Pharma

43 LEI info

Sterimar Hypertonic 100 ml

Sterimar Hypertonic 100 ml

44 LEI info

Indicatii : Recomandat copiilor peste 3 ani si adultilor , pentru : -descongestionarea mucoasei nazale in cazul racelilor , rinofaringitelor , rinitelor alergice si sinuzitelor

Sticluta de Prim Ajutor pentru Copii si Adulti 20ml

Sticluta de Prim Ajutor pentru Copii si Adulti 20ml

40 LEI info

PRISACA TRANSILVANIA Sticluta de Prim Ajutor pentru Copii si Adulti 20ml

Secom L-Cysteine 500mg x 30 capsule

Secom L-Cysteine 500mg x 30 capsule

44 LEI info

Descriere: Aminoacid semiesential si antioxidant pentru protectie pulmonara. L-Cisteina este un aminoacid semiesential, poate fi sintetizat in organism din aminoacidul esential metionina. La nou-nascuti, varstnici

Pachet pentru Copii Pufy Puf: Propolis si Musetel Spray fara Alcool 20ml + Salvie Spray fara Alcool 20ml

Pachet pentru Copii Pufy Puf: Propolis si Musetel Spray fara Alcool 20ml + Salvie Spray fara Alcool 20ml

44 LEI info

DACIA PLANT Pachet pentru Copii Pufy Puf: Propolis si Musetel Spray fara Alcool 20ml + Salvie Spray fara Alcool 20ml

Andrographis echinacea indiana - Herbagetica 60 capsule Reducere 4 LEI

Andrographis echinacea indiana - Herbagetica 60 capsule

9% 48 LEI 44 LEI info

Propolis Picaturi 100ml Reducere 11 LEI

Propolis Picaturi 100ml

20% 55 LEI 44 LEI info

QUANTUM PHARM Propolis Picaturi 100ml

Gatulet Fericit (20ml) - Spray de Gat pentru Copii si Adulti cu Miere si Propolis

Gatulet Fericit (20ml) - Spray de Gat pentru Copii si Adulti cu Miere si Propolis

44 LEI info

PRISACA TRANSILVANIA Gatulet Fericit (20ml) - Spray de Gat pentru Copii si Adulti cu Miere si Propolis

GRIPOVIT MAX C VITAMINA C 850mg FARA ZAHAR 10pl, Zdrovit

GRIPOVIT MAX C VITAMINA C 850mg FARA ZAHAR 10pl, Zdrovit

40 LEI info

GripStop picaturi nazale x 15ml

GripStop picaturi nazale x 15ml

45 LEI info

Indicatii: Dispozitiv medical lubrifiant si fluidifiant indicat in tratamentul si in prevenirea obstructiei ventilatatii nazale (de cauza functionala) la populatia de varsta pediatrica. Folosit in

Doftorii Batranesti Adulti - Racisi? (Raceala) 200g Reducere 10 LEI

Doftorii Batranesti Adulti - Racisi? (Raceala) 200g

21% 49 LEI 39 LEI info

PRISACA TRANSILVANIA Doftorii Batranesti Adulti - Racisi? (Raceala) 200g

Sterimar Mangan 100ml

Sterimar Mangan 100ml

39 LEI info

Indicatii: Primavara, nasurile fragile sunt mai sensibile la agresiunea alergenilor: polen, poluare atmosferica, acarieni, par de la animale... O spalare a nasului cu Sterimar Mangan

Sterimar bebe Nas Infundat 100 ml

Sterimar bebe Nas Infundat 100 ml

45 LEI info

Indicatii: Sterimar bebe foloseste bogatia naturala a oligo-elementelor apei de mare in sanatatea nasului bebelusilor. Sterimar bebe este recomandat pentru spalarea nasului bebelusilor. Zilnic: -curata

Gatul Meu (20ml) - Spray De Gat Cu Miere si Propolis

Gatul Meu (20ml) - Spray De Gat Cu Miere si Propolis

45 LEI info

PRISACA TRANSILVANIA Gatul Meu (20ml) - Spray De Gat Cu Miere si Propolis

Sterimar Cupru 100ml

Sterimar Cupru 100ml

38 LEI info

Actiune: Sterimar CUpru dispozitiv medical, poate fi utilizat de catre nou-nascuti, copii si adulti. Datorita microdifuziei, Sterimar CUpru permite un contact prelungit a solutiei de

Sinupret x 50 drajeuri

Sinupret x 50 drajeuri

46 LEI info

Prospect: Link ANM Mod de Prezentare Compozitie: Radix Gentianae 0.2 gr, Flores Primulae cum Calycibus 6 mg, Herba Rumicis 0.6 gr , Sambuci Flores 0.6

Bronhoklir sirop pentru tuse productiva x 15 plicuri

Bronhoklir sirop pentru tuse productiva x 15 plicuri

38 LEI info

Regleaza si normalizeaza secretia de mucus la persoanele cu tuse productiva Efect imunostimulator si antiinflamator dovedit al extractului de Cimbru de cultura Sustine procesul de

ACC 200mg pulbere pentru solutie orala 20 plicuri

ACC 200mg pulbere pentru solutie orala 20 plicuri

38 LEI info

Prospect: Link ANM Indicaţii: Terapie mucolitică în cazul afecţiunilor acute şi cronice ale bronşitelor, cu secreţie mucoasă vâscoasă. Contraindicaţii: Nu trebuie să luaţi ACC 200

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

38 LEI info

Prospect: Link ANM Ingrediente active per pastila: Flurbiprofen 8.75 mg. Contine Galben amurg (E110), maltitol, izomalt. Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani

Biseptol Sirop, 200 Ml - DACIA PLANT

Biseptol Sirop, 200 Ml - DACIA PLANT

37 LEI info

Rinopanteina unguent nazal X 10 gr

Rinopanteina unguent nazal X 10 gr

37 LEI info

Rinopanteina Unguent Unguentul poate fi folosit dupa o interventie chirurgicala, in cazul mucoasei nazale uscate, dupa sangerare nazala sau pentru tratamentul pielii din jurul nasului

Imunitate cu 7 Ciuperci (F163) 63cps

Imunitate cu 7 Ciuperci (F163) 63cps

47 LEI info

FARES Imunitate cu 7 Ciuperci (F163) 63cps

Rinopanteina spray nazal, 20ml

Rinopanteina spray nazal, 20ml

47 LEI info

Lubrefiaza si mentine hidratata mucoasa nazala, ajuta la procesul de reepitelizare. Este indicat in cazul mucoasei nazale uscate si/sau atrofica, cauzata de anumite conditii de

Marimer apa de mare 22‰ Rinofaringita si sinuzita acuta 100ml Lab Gilbert

Marimer apa de mare 22‰ Rinofaringita si sinuzita acuta 100ml Lab Gilbert

47 LEI info

Spray-ul nazal Marimer 22‰ Rinofaringita si sinuzita acuta contine un agent antibacterian si un fluidifiant. Acest dispozitiv medical ajuta la prevenirea dezvoltarii bacteriilor si permite

Forte Rub Jour & Nuit, 15cpr - Forte Pharma

Forte Rub Jour & Nuit, 15cpr - Forte Pharma

37 LEI info

GRIPOVIT JUNIOR 10dz, Zdrovit

GRIPOVIT JUNIOR 10dz, Zdrovit

37 LEI info

GRIPOVIT MAXC VITAMINA C 850mg 10pl, Zdrovit

GRIPOVIT MAXC VITAMINA C 850mg 10pl, Zdrovit

37 LEI info

Gripinstop Sirop - Nera Plant 250ml

Gripinstop Sirop - Nera Plant 250ml

36 LEI info

Koflet Sirop 100ml

Koflet Sirop 100ml

48 LEI info

HIMALAYA Koflet Sirop 100ml

Puressentiel Respiratory Sirop de tuse 125 ml

Puressentiel Respiratory Sirop de tuse 125 ml

48 LEI info

Sirop cu gust de miere, pe baza de extracte de plante, uleiuri esentiale si propolis sirop. Formula 100% naturala a acestui sirop de gat este