Coldrex Junior 16 comprimate filmate

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Prospect: Link ANM Indicatii: Farmacia Silva va recomanda produsul Coldrex Junior comprimate. Coldrex Junior este un medicament impotriva racelii si a gripei care contine 3 substante active: - Paracetamolul: amelioreaza durerea si reduce temperature corporala in conditii de febra - Clorhidratul de fenilefrina: un decongestive simpatomimetic care desfunda nasul si sinusurile, ajutandu-va sa respitati mai usor - Acidul ascorbic (Vitamina C): este o substanta uzuala introdusa in medicamentele indicate pentru raceala si gripa
ajuta la inlocuirea pierderilor de vitamina C. Coldrex Junior Hotrem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active: Paracetamol, Clorhidrat de Fenilefrina, Vitamina C. Coldrex Junior Hotrem asigura copilului dvs. ameliorarea rapida si eficienta a simptomelor de raceala si gripa inclusive: - febra si cefalee - frison - nas infundat - dureri de cap, dureri in gat, dureri sinusale. Doze si mod de administrare. Copii cu varsta intre 6 si 12 ani: continutul unui plic se dizolva intr-o cana cu apa calda sau fierbinte. Se indulceste cu zahar sau miere la nevoie. Doza se poate repeat la intervale de 4 ore, fara a depasi 6 plicuri pe zi. Daca simptomele de raceala persista mai mult de 3 zile, adresati-va medicului. Nu produce somnolenta. Nu depasiti dozele recomandate! Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani! Precautii. In cazul administrarii altor medicamente (metroclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Coldrex HotRem Junior. Reactii adverse. Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Fenilefrina poate sa produca greturi, cefalee, mici cresteri ale tensiunii arteriale si foarte rar palpitatii. Aceste efecte sunt trecatoare. Consultati medicul in cazul oricaror efecte deosebite. Nu lasati medicamentul la indemana copiilor. Cantitate: 16 comprimate filmate

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Brand: GlaxoSmithKline
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 4674
Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

20 LEI info

Vibrocil Actilong este un decongestionant nazal care eliberează rapid nasul înfundat. Este indicat pentru adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 12 ani. Vibrocil Actilong conţine

Parasinus x 20 comprimate

Parasinus x 20 comprimate

18 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Maleat de clorfeniramina 3 mg
clorhidrat de pseudo-efedrina 30 mg
paracetamol 500 mg. Actiune terapeutica Paracetamol sinus asociaza un antihistaminic H1

Parasinus Penta x 12 comprimate

Parasinus Penta x 12 comprimate

25 LEI info

Prospect: Link ANM Parasinus Penta este recomandat in ameliorarea simptomelor răcelii şi gripei: reduce febra, calmează durerile de gât, de cap si musculare, reduce congestia

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

26 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare Pulbere pentru suspensie orala
3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat

Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate

Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate

11 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg. Ambalaj cu 12 comprimate. Actiune terapeutica Panadol contine paracetamol compus cu actiune analgezica (combate durerea)

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

32 LEI info

Prospect: Link ANM Mod de Prezentare si Compozitie VIBROCIL DUO este un medicament combinat compus din două substanţe active diferite. Una reduce secreţia nazală, cealaltă

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

42 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie Pulbere orala. Un plic contine paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg

Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

42 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie Pulbere orala. Un plic contine paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg

Fervex Copii x 8 plicuri

Fervex Copii x 8 plicuri

21 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie: Granule suspensie un plic contine paracetamol 280 mg + maleat de feniramina 10 mg + vit. C

Sanogrip Junior 100ml

Sanogrip Junior 100ml

21 LEI info

FARMACLASS Sanogrip Junior 100ml

Aspirin Complex Hot Drink granule x 10 plicuri

Aspirin Complex Hot Drink granule x 10 plicuri

21 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Aspirin Complex este indicat in tratamentul simptomatic al congestiei nazale şi al durerii şi febrei din cadrul răcelii. Contraindicatii: Nu utilizaţi

Sirop Raceala si Gripa Forte, 100ml - MEDICA

Sirop Raceala si Gripa Forte, 100ml - MEDICA

21 LEI info

IMUNOCAPS 50cps, FARMACLASS

IMUNOCAPS 50cps, FARMACLASS

21 LEI info

Propolis Cu Echinacea Fara Alcool Spray 20ml

Propolis Cu Echinacea Fara Alcool Spray 20ml

21 LEI info

DACIA PLANT Propolis Cu Echinacea Fara Alcool Spray 20ml

Afrin 0,5mg/ml spray nazal 15ml

Afrin 0,5mg/ml spray nazal 15ml

21 LEI info

Prospect: Link ANMCompozitie1 ml de spray nazal Afrin contine 0,5 mg de hidroclorura de oximetazolina, 0,02 mg acetat fenilmercuric si 0,2 mg clorura de benzalconiu

Sirop Respiratorus 200ml - Faunus Plant

Sirop Respiratorus 200ml - Faunus Plant

21 LEI info

Hapciu - 30cps - Fares

Hapciu - 30cps - Fares

21 LEI info

Propolis Fara Alcool Spray 20ml

Propolis Fara Alcool Spray 20ml

21 LEI info

DACIA PLANT Propolis Fara Alcool Spray 20ml

Gripalin Solubil 10 plicuri

Gripalin Solubil 10 plicuri

21 LEI info

ALEVIA Gripalin Solubil 10 plicuri

Ulei antireumatic Raceala & Gripa, 50 ml

Ulei antireumatic Raceala & Gripa, 50 ml

20 LEI info

Diminueaza discomfortul simptomelor din raceala si gripa (febra , durere de cap si gat, nas inf undat, oboseala si durere musculara etc.).

Faringo Hot Drink x 8 plicuri

Faringo Hot Drink x 8 plicuri

22 LEI info

PRospect: Link ANM Prezentare:cutie cu 8 plicuri x 13,1g,sub forma de granule omogene de culoare alb-galbui,cu miros slab caracteristic de lamaie,pentru solutie orala
Compozitie:Substante active

Paduden Rapid Forte 400mg x 10cpr

Paduden Rapid Forte 400mg x 10cpr

20 LEI info

Prospect: Link ANM Substanţa activă este ibuprofen. Acesta aparţine unei grupe de medicamente numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS asigură ameliorarea simptomelor prin modificarea răspunsului organismului

ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg Reducere 3 LEI

ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg

14% 23 LEI 20 LEI info

ONLY NATURAL ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg

Vapour Rub Respiri Usor pentru Adulti si Copii +3Ani 50g

Vapour Rub Respiri Usor pentru Adulti si Copii +3Ani 50g

22 LEI info

BELL'
S HEALTHCARE Vapour Rub Respiri Usor pentru Adulti si Copii +3Ani 50g

Maresyl spray nazal solutie 1mg/ml, 10ml

Maresyl spray nazal solutie 1mg/ml, 10ml

22 LEI info

Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

22 LEI info

MANICOS Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

PlantExir sirop 100ml

PlantExir sirop 100ml

22 LEI info

Proprietăți: PlantEXIR sirop este un supliment alimentar pe bază de extract uscat din frunze de iederă (9 mg /ml). Extractul uscat de Hedera helix este

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

20 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Este indicat pentru reducerea congestiei mucoasei nazale in coriza (guturai), gripa, rinita vasomotorie, rinita alergica si alte infectii ale cailor respiratorii

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

22 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat filmat conţine 200 mg ibuprofen, 30 mg clorhidrat de pseudoefedrină şi excipienţi: lactoză super tab spray-dried, amidon de porumb,

Lemn Dulce, 60cps - Pro Natura

Lemn Dulce, 60cps - Pro Natura

22 LEI info

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

22 LEI info

Proprietăți: Protejează mucoasa gâtului, iritație în gât, răgușeala. Acest produs calmeaza senzatia de: zgarietura in gat discomfort cauzat de cresterea intensitatii respiratiei pe gura, de

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

22 LEI info

Proprietăți: Protejează mucoasa gâtului, iritație în gât, răgușeala. Acest produs calmeaza senzatia de: zgarietura in gat discomfort cauzat de cresterea intensitatii respiratiei pe gura, de

SANOGRIP JUNIOR 100ml, FARMACLASS

SANOGRIP JUNIOR 100ml, FARMACLASS

20 LEI info

Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

20 LEI info

QUANTUM PHARM Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

Bixtonim Xylo 1mg/ml picaturi nazale 10ml

Bixtonim Xylo 1mg/ml picaturi nazale 10ml

20 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Decongestiv nazal cu durata lunga de actiune indicat in afectiunile respiratorii insotite de congestie nazala si rinoree la copii cu varsta

Imunocaps 50cps

Imunocaps 50cps

22 LEI info

FARMACLASS Imunocaps 50cps

Propolis Fara Alcool Cu Picurator 20ml

Propolis Fara Alcool Cu Picurator 20ml

20 LEI info

DACIA PLANT Propolis Fara Alcool Cu Picurator 20ml

Vitamina C Organica 30cps

Vitamina C Organica 30cps

20 LEI info

HERBAGETICA Vitamina C Organica 30cps

Biofarm Bioflu Plus 16 capsule moi

Biofarm Bioflu Plus 16 capsule moi

20 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate afectiunilor tractului respirator (sinuzite, rinite, faringite, bronsite). Usureaza simptomele asociate racelii

Algotreat Cold Care Gel tratament Raceala 113g - Aboca

Algotreat Cold Care Gel tratament Raceala 113g - Aboca

22 LEI info

Tantumgrip 600mg/10mg gust de portocala 10 plicuri Angelini

Tantumgrip 600mg/10mg gust de portocala 10 plicuri Angelini

20 LEI info

COMPOZIŢIA CALITATIVĂ ŞI CANTITATIVĂ TANTUMGRIP cu gust de portocală 600 mg/10 mg pulbere pentru soluție orală Paracetamol / clorhidrat de fenilefrină INDICAŢII TERAPEUTICE TANTUMGRIP conține

Gripinstop Sirop - Nera Plant 100ml

Gripinstop Sirop - Nera Plant 100ml

19 LEI info

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

23 LEI info

Nosette Strong este un decongestionant nazal puternic si natural, cu o concentratie ridicata de saruri minerale. Este recomandat persoanelor care au mucoasa nazala congestionata si

Tinctura De Propolis 30ml

Tinctura De Propolis 30ml

23 LEI info

Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

23 LEI info

DACIA PLANT Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

Olynth 1mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth 1mg/ml spray nazal 10 ml

19 LEI info

Prospect: Link ANMIndicatii: Este indicat pentru reducerea congestiei mucoasei nazale in coriza (guturai), gripa, rinita vasomotorie, rinita alergica si alte infectii ale cailor respiratorii superioare.De

Imunomodulin 30cps

Imunomodulin 30cps

23 LEI info

ROTTA NATURA Imunomodulin 30cps

Fares Biosept sirop 250ml

Fares Biosept sirop 250ml

23 LEI info

Ingrediente: Zahar invertit
extracte de: extracte de: echinacea (Echinaceea herba), sovarv (Origani herba), cimbrisor (Serpylli herba), lichen de piatra (Lichen Islandicus), rizomi de ghimbir (Zingiberis