Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate

Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg. Ambalaj cu 12 comprimate. Actiune terapeutica Panadol contine paracetamol compus cu actiune analgezica (combate durerea) si antipiretica (reduce febra). Panadol nu irita stomacul. Comprimatele au forma alungita, fiind usor de inghitit. Indicatii Panadol calmeaza rapid si eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinti, durerile reumatice si musculare, durerile menstruale. Panadol inlatura disconfortul din raceli si gripe, durerile de gat si scade febra. Doze si mod de administrare Adulti: se recomanda 2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore. A nu se depasi 8 comprimate in 24 de ore. Copii (intre 6 si 12 ani): se recomanda 1/2 comprimat pana la 1 comprimat de 1-4 ori pe zi. A nu se administra mai mult de 4 comprimate in 24 de ore. A nu se administra copiilor mai mult de 3 zile fara avizul medicului. A nu se administra copiilor sub varsta de 6 ani fara avizul medicului. Daca simptomele persista, consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. In cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau. Contraindicatii A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol. Daca sunteti alergic la paracetamol, nu luati Panadol. Masuri de precautie In cazul unor afectiuni renale sau hepatice grave sau in cazul administrarii altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Panadol. in cazul unui tratament cu anticoagulante, daca aveti nevoie sa luati zilnic un analgezic pe o perioada indelungata, puteti sa luati in mod ocazional paracetamol. Daca sunteti insarcinata, consultati medicul inainte de a lua Panadol. Reactii adverse Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Consultati medicul in cazul oricaror efecte nedorite.

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Brand: GlaxoSmithKline
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 7418
Parasinus x 20 comprimate

Parasinus x 20 comprimate

18 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Maleat de clorfeniramina 3 mg
clorhidrat de pseudo-efedrina 30 mg
paracetamol 500 mg. Actiune terapeutica Paracetamol sinus asociaza un antihistaminic H1

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

20 LEI info

Vibrocil Actilong este un decongestionant nazal care eliberează rapid nasul înfundat. Este indicat pentru adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 12 ani. Vibrocil Actilong conţine

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

21 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Farmacia Silva va recomanda produsul Coldrex Junior comprimate. Coldrex Junior este un medicament impotriva racelii si a gripei care contine 3

Parasinus Penta x 12 comprimate

Parasinus Penta x 12 comprimate

25 LEI info

Prospect: Link ANM Parasinus Penta este recomandat in ameliorarea simptomelor răcelii şi gripei: reduce febra, calmează durerile de gât, de cap si musculare, reduce congestia

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

26 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare Pulbere pentru suspensie orala
3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

32 LEI info

Prospect: Link ANM Mod de Prezentare si Compozitie VIBROCIL DUO este un medicament combinat compus din două substanţe active diferite. Una reduce secreţia nazală, cealaltă

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

42 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie Pulbere orala. Un plic contine paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg

Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

42 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie Pulbere orala. Un plic contine paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg

Nazomer cu Nebulizator 50ml Reducere 3 LEI

Nazomer cu Nebulizator 50ml

22% 14 LEI 11 LEI info

MEDICA Nazomer cu Nebulizator 50ml

SIROP MUGURI BRAD SI PROPOLIS 100ml, Pontica Elidor

SIROP MUGURI BRAD SI PROPOLIS 100ml, Pontica Elidor

11 LEI info

Tinctura de propolis, 25 ml

Tinctura de propolis, 25 ml

11 LEI info

Produs util in afectiuni ale cailor respiratorii ( gripa, guturai, amigdalita, faringita), afecfliuni digestive (enterite, colite, viroze intestinale), afectiuni genito-urinare, arsuri, plagi atone si diferite

Propolis + vitamina C, 30 capsule

Propolis + vitamina C, 30 capsule

11 LEI info

Administrat in mod sustinut stimuleaza sistemul imunitar si creste rezistenta organismului fata de bolile infecto-contagioase.

Otet antigripal 250ml - Hypericum

Otet antigripal 250ml - Hypericum

11 LEI info

Ulei Esential Brad 10ml

Ulei Esential Brad 10ml

11 LEI info

HERBAVIT Ulei Esential Brad 10ml

Echinacea 1000 mg, 30 tablete

Echinacea 1000 mg, 30 tablete

11 LEI info

Extractul de echinacea este eficient in stimularea sistemului imunitar in perioada epidemiilor de raceala si gripa, ca adjuvant in tratamentul racelii si gripei, a altor

Sinus Spa Bebe - Spray Nazal Cu Apa Termala 30ml Reducere 2 LEI

Sinus Spa Bebe - Spray Nazal Cu Apa Termala 30ml

16% 13 LEI 11 LEI info

PHENALEX Sinus Spa Bebe - Spray Nazal Cu Apa Termala 30ml

Sinus Spa Forte - Spray Nazal Cu Apa Termala 30ml Reducere 2 LEI

Sinus Spa Forte - Spray Nazal Cu Apa Termala 30ml

16% 13 LEI 11 LEI info

PHENALEX Sinus Spa Forte - Spray Nazal Cu Apa Termala 30ml

Revigrip Sinus x 20 de comprimate filmate

Revigrip Sinus x 20 de comprimate filmate

11 LEI info

Prospect: Link ANM Revigrip Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor

Tis-Rinoxin 0,5mg/ml x 10ml picături nazale

Tis-Rinoxin 0,5mg/ml x 10ml picături nazale

11 LEI info

Prospect: Link ANM Compoziție: 10 ml RINOXIN 0,5 mg/ml, picături nazale soluţie conţin 0,0050 g clorhidrat de oximetazolină şi excipienţi. Indicații: - rinite şi sinuzite

Nazomer Forte cu Nebulizator 30ml Reducere 3 LEI

Nazomer Forte cu Nebulizator 30ml

22% 14 LEI 11 LEI info

MEDICA Nazomer Forte cu Nebulizator 30ml

Nazomer Forte cu Nebulizator 50ml Reducere 3 LEI

Nazomer Forte cu Nebulizator 50ml

22% 14 LEI 11 LEI info

MEDICA Nazomer Forte cu Nebulizator 50ml

Sindolor x12 comprimate

Sindolor x12 comprimate

10 LEI info

Prospect: Link ANM Fiecare comprimat contine paracetamol 250 mg, propifenazona 150 mkg, cofeina 50 mg. Administrare orala. Prezentare Cutie 12 comprimate

Ulei Esential Aromaterapie Hapciu (Raceala si Gripa) (R7) 10ml

Ulei Esential Aromaterapie Hapciu (Raceala si Gripa) (R7) 10ml

12 LEI info

FARES Ulei Esential Aromaterapie Hapciu (Raceala si Gripa) (R7) 10ml

Echinacea si Zinc 30cps

Echinacea si Zinc 30cps

12 LEI info

FARMACLASS Echinacea si Zinc 30cps

SIROP PODBAL + RIDICHIE NEAGRA 200ml, Pontica Elidor

SIROP PODBAL + RIDICHIE NEAGRA 200ml, Pontica Elidor

12 LEI info

Tinctura de Echinacea 50ml

Tinctura de Echinacea 50ml

12 LEI info

HOFIGAL Tinctura de Echinacea 50ml

SIROP PATLAGINA SI PROPOLIS 100ml, Pontica Elidor

SIROP PATLAGINA SI PROPOLIS 100ml, Pontica Elidor

10 LEI info

Supozitoare pentru copii cu Glicerina 1400mg, 10supozitoare - Tis Farmaceutic

Supozitoare pentru copii cu Glicerina 1400mg, 10supozitoare - Tis Farmaceutic

10 LEI info

Extract Gliceric Echinaceea 50ml - Ad Natura

Extract Gliceric Echinaceea 50ml - Ad Natura

12 LEI info

Salidol (aspirina naturala), 40 capsule

Salidol (aspirina naturala), 40 capsule

10 LEI info

Se utilizeaza in infectii diverse, gripe si guturai.

Sirop de echinacea 200ml

Sirop de echinacea 200ml

10 LEI info

Sirop de echinaceea.

Tinctura Canou 50ml - Dacia Plant

Tinctura Canou 50ml - Dacia Plant

10 LEI info

Silver Mist, pulverizator spray cu argint coloidal 40ppm, Alchemy, 100ml - AGHORAS Reducere 1 LEI

Silver Mist, pulverizator spray cu argint coloidal 40ppm, Alchemy, 100ml - AGHORAS

8% 13 LEI 12 LEI info

Tusimun 90ml

Tusimun 90ml

12 LEI info

HOFIGAL Tusimun 90ml

Lotiune Reconfortanta Hapciu (Raceala Si Gripa) (R6) 100ml

Lotiune Reconfortanta Hapciu (Raceala Si Gripa) (R6) 100ml

12 LEI info

FARES Lotiune Reconfortanta Hapciu (Raceala Si Gripa) (R6) 100ml

Nazomer Extra Spray nazal 30 ml

Nazomer Extra Spray nazal 30 ml

10 LEI info

CompozitieApa de mare filtrata microbiologic 24ml, Tinctura de busuioc 3ml
Eucalipt 3ml. Utilizare / administrareLavaj nazal: - copii (1 doza in fiecare nara de 3

Glicerina Boraxata cu Nistatin, Dermosan, 20g - Bioeel

Glicerina Boraxata cu Nistatin, Dermosan, 20g - Bioeel

10 LEI info

Nazomer Prop cu Nebulizator 30ml Reducere 2 LEI

Nazomer Prop cu Nebulizator 30ml

17% 12 LEI 10 LEI info

MEDICA Nazomer Prop cu Nebulizator 30ml

Bromhexin Laropharm 12mg 20 comprimate

Bromhexin Laropharm 12mg 20 comprimate

12 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: Un drajeu, contine 12 mg bromhexin clorhidrat
guma arabica, stearat de calciu, lactoza, natriu carboximetil aminopectina, parafina, talc. Indicatii: Bromhexin 12

Nazomer Extra cu Nebulizator 30ml Reducere 2 LEI

Nazomer Extra cu Nebulizator 30ml

17% 12 LEI 10 LEI info

MEDICA Nazomer Extra cu Nebulizator 30ml

MENTOL PROP, 30cpr - Helcor

MENTOL PROP, 30cpr - Helcor

9 LEI info

SIROP ECHINACEEA SI PROPOLIS 200ml, Pontica Elidor

SIROP ECHINACEEA SI PROPOLIS 200ml, Pontica Elidor

13 LEI info

Prosinus 500mg x 20 cpr

Prosinus 500mg x 20 cpr

9 LEI info

Indicații Prosinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată (de exemplu cefalee, dureri în gât, dureri sinusale), al stărilor febrile, congestiei mucoasei

Ceai Echinaceea 25dz - Hofigal

Ceai Echinaceea 25dz - Hofigal

9 LEI info

Ceai Ecologic Echinacea Bio 25dz - Hofigal

Ceai Ecologic Echinacea Bio 25dz - Hofigal

9 LEI info

RACELI SI GRIPE, 40cps - Favisan

RACELI SI GRIPE, 40cps - Favisan

13 LEI info

SALCIE, 40cps - Favisan

SALCIE, 40cps - Favisan

13 LEI info

Spray nazal, Nazomer Prop, 30ml - MEDICA

Spray nazal, Nazomer Prop, 30ml - MEDICA

13 LEI info