Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat filmat conţine 200 mg ibuprofen, 30 mg clorhidrat de pseudoefedrină şi excipienţi: lactoză super tab spray-dried, amidon de porumb, stearat de magneziu, talc, celuloză microcristalină, dioxid de siliciu coloidal anhidru, Opadry II Blue. Grupa farmacoterapeutică Decongestive nazale de uz sistemic, simpatomimetice, pseudoefedrină în combinaţii. Indicaţii terapeutice Ibusinus este indicat ca antiinflamator, analgezic, antipiretic şi decongestionant pentru căile respiratorii superioare şi sinusuri. Prin cele două substanţe active—ibuprofen şi clorhidrat de pseudoefedrină, determină decongestionarea naso-sinusală şi ameliorarea simptomatologiei din cadrul sinuzitelorşi afecţiunilor respiratorii. Se recomandă în tratamentul sinuzitelor, rinosinuzitelor, afecţiunilor respiratorii şi în tratamentul simptomatic al gripei. Contraindicaţii • pacienţi cu hipersensibilitate la substanţele active (ibuprofen, pseudoefedrină) sau la oricare dintre excipienţi
• pacienţi cu hipersensibilitate cunoscută (rinită, crize de astm bronşic, urticarie, polipi nazali şi edem angioneurotic) la acidul acetilsalicilic sau la alte antiinflamatoare nesteroidiene (AINS)
• pacienţi aflaţi în tratament cu un inhibitor de monoaminoxidază (IMAO) sau timp de 14 zile după oprirea tratamentului cu IMAO. Ibuprofen nu va fi administrat pacienţilor cu următoarele afecţiuni prezente sau în antecedente: • ulcer gastric sau duodenal în evoluţie
• tulburări inflamatorii gastro-intestinale
• lupus eritematos diseminat sau alte colagenoze
• hemoragii gastro-intestinale
• hemoragii cerebrovasculare sau alte hemoragii active
• boli hematologice
• insuficienţă hepatică severă
• insuficienţă renală severă
• insuficienţă cardiacă decompensată. Ibuprofenul nu trebuie administrat înainte sau după operaţiile pe inimă. De asemenea, ibusinus nu se administrează ta pacienţii cu: • tahiaritmii
• hipertensiune arterială severă
•feocromocitom
• diabet zaharat
•glaucom cu unghi închis
• hipertrofie de prostată
• hipertiroidism. Ibusinus nu va fi administrat la femeile gravide şi la cele care alăptează. Ibusinus nu trebuie administrat la copii cu vârsta sub 15 ani, ia care sunt necesare alte forme farmaceutice cu concentraţii mai mici. Precauţii Ibusinus poate precipita apariţia bronhospasmului la pacienţii suferind de astm bronşic sau la cei cu antecedente de astrnbronşic sau afecţiuni alergice. Ibuprofenul poate cauza reacţii alergice severe în special la persoanele alergice la acid acetilsalicilic, inclusiv iritaţii ale pielii, urticarie şi nu va fi folosit la pacienţii la care alte antiinflamatoare nesteroidiene au produs astfel de reacţii, în foarte rare cazuri, în asociere cu tratamentul cu AINS, au fost raportate reacţii cutanate severe, unele fatale, inclusiv dermatita exfoliativă, sindrom Stevens-Johnson şi necroliza toxică epidermică. Cel mai mare risc de apariţie a acestor reacţii pare să fie la începutul tratamentului, apărând în majoritatea cazurilor în prima lună de tratament Administrarea Ibusinus trebuie întreruptă la primul semn de apariţie a erupţiei cutanate tranzitorii cutanate, leziunilor mucoase sau orice alt semn de hipersensibilitate. Ibuprofenul poate cauza sângerări gastrice. în cazul vărsăturilor cu sânge, a scaunelor cu sânge sau negre, administrarea trebuie întreruptă. Studii clinice şi date epidemiologice din literatură au demonstrat că administrarea ibuprofenului, în special în doze mărite (2400 mg zilnic) şi tratamentul pe termen lung poate fi asociat cu o creştere mică a riscului apariţiei evenimentelor arteriale (cum ar fi infarctul miocardic sau atac cerebral). In cazul apariţiei tulburărilor de vedere, administrarea de ibuprofen trebuie întreruptă şi se recomandă efectuarea unui control oftalmologie. In caz de tahicardie, extrasistole sau greaţă se întrerupe tratamentul. Medicamentul nu se recomandă în caz de rinită alergică sau vasomotorie. Sportivii de performanţă trebuie avertizaţi că pseudoefedrină poate determina pozitivarea testelor antidoping. Deoarece conţine lactoză, pacienţii cu afecţiuni ereditare rare de intoleranţă la galactoză, deficit de lactază (Lapp) sau sindrom de malabsorbţie la glucoză-galactoză nu trebuie să utilizeze acest medicament.

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Brand: Solacium
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 10045_479
Revigrip Sinus x 20 de comprimate filmate

Revigrip Sinus x 20 de comprimate filmate

11 LEI info

Prospect: Link ANM Revigrip Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor

Faringo Hot Drink x 8 plicuri

Faringo Hot Drink x 8 plicuri

22 LEI info

PRospect: Link ANM Prezentare:cutie cu 8 plicuri x 13,1g,sub forma de granule omogene de culoare alb-galbui,cu miros slab caracteristic de lamaie,pentru solutie orala
Compozitie:Substante active

Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Echinacea Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Echinacea Spray Fara Alcool 20ml

22 LEI info

DACIA PLANT Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Echinacea Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Musetel Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Musetel Spray Fara Alcool 20ml

22 LEI info

DACIA PLANT Pufy Puf Ingerasul - Propolis Si Musetel Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Salvie Spray Fara Alcool 20ml

Pufy Puf Ingerasul - Salvie Spray Fara Alcool 20ml

22 LEI info

DACIA PLANT Pufy Puf Ingerasul - Salvie Spray Fara Alcool 20ml

Vapour Rub Respiri Usor pentru Adulti si Copii +3Ani 50g

Vapour Rub Respiri Usor pentru Adulti si Copii +3Ani 50g

22 LEI info

BELL'
S HEALTHCARE Vapour Rub Respiri Usor pentru Adulti si Copii +3Ani 50g

Maresyl spray nazal solutie 1mg/ml, 10ml

Maresyl spray nazal solutie 1mg/ml, 10ml

22 LEI info

Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

22 LEI info

MANICOS Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

PlantExir sirop 100ml

PlantExir sirop 100ml

22 LEI info

Proprietăți: PlantEXIR sirop este un supliment alimentar pe bază de extract uscat din frunze de iederă (9 mg /ml). Extractul uscat de Hedera helix este

Lemn Dulce, 60cps - Pro Natura

Lemn Dulce, 60cps - Pro Natura

22 LEI info

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

22 LEI info

Proprietăți: Protejează mucoasa gâtului, iritație în gât, răgușeala. Acest produs calmeaza senzatia de: zgarietura in gat discomfort cauzat de cresterea intensitatii respiratiei pe gura, de

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

22 LEI info

Proprietăți: Protejează mucoasa gâtului, iritație în gât, răgușeala. Acest produs calmeaza senzatia de: zgarietura in gat discomfort cauzat de cresterea intensitatii respiratiei pe gura, de

Imunocaps 50cps

Imunocaps 50cps

22 LEI info

FARMACLASS Imunocaps 50cps

Algotreat Cold Care Gel tratament Raceala 113g - Aboca

Algotreat Cold Care Gel tratament Raceala 113g - Aboca

22 LEI info

Fervex Copii x 8 plicuri

Fervex Copii x 8 plicuri

21 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie: Granule suspensie un plic contine paracetamol 280 mg + maleat de feniramina 10 mg + vit. C

Sanogrip Junior 100ml

Sanogrip Junior 100ml

21 LEI info

FARMACLASS Sanogrip Junior 100ml

Aspirin Complex Hot Drink granule x 10 plicuri

Aspirin Complex Hot Drink granule x 10 plicuri

21 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Aspirin Complex este indicat in tratamentul simptomatic al congestiei nazale şi al durerii şi febrei din cadrul răcelii. Contraindicatii: Nu utilizaţi

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

23 LEI info

Nosette Strong este un decongestionant nazal puternic si natural, cu o concentratie ridicata de saruri minerale. Este recomandat persoanelor care au mucoasa nazala congestionata si

Tinctura De Propolis 30ml

Tinctura De Propolis 30ml

23 LEI info

Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

23 LEI info

DACIA PLANT Calmotusin - Spray pentru Gat cu Propolis si Menta Fara Alcool 20ml

Sirop Raceala si Gripa Forte, 100ml - MEDICA

Sirop Raceala si Gripa Forte, 100ml - MEDICA

21 LEI info

IMUNOCAPS 50cps, FARMACLASS

IMUNOCAPS 50cps, FARMACLASS

21 LEI info

Propolis Cu Echinacea Fara Alcool Spray 20ml

Propolis Cu Echinacea Fara Alcool Spray 20ml

21 LEI info

DACIA PLANT Propolis Cu Echinacea Fara Alcool Spray 20ml

Imunomodulin 30cps

Imunomodulin 30cps

23 LEI info

ROTTA NATURA Imunomodulin 30cps

Afrin 0,5mg/ml spray nazal 15ml

Afrin 0,5mg/ml spray nazal 15ml

21 LEI info

Prospect: Link ANMCompozitie1 ml de spray nazal Afrin contine 0,5 mg de hidroclorura de oximetazolina, 0,02 mg acetat fenilmercuric si 0,2 mg clorura de benzalconiu

Sirop Respiratorus 200ml - Faunus Plant

Sirop Respiratorus 200ml - Faunus Plant

21 LEI info

Hapciu - 30cps - Fares

Hapciu - 30cps - Fares

21 LEI info

Propolis Fara Alcool Spray 20ml

Propolis Fara Alcool Spray 20ml

21 LEI info

DACIA PLANT Propolis Fara Alcool Spray 20ml

Fares Biosept sirop 250ml

Fares Biosept sirop 250ml

23 LEI info

Ingrediente: Zahar invertit
extracte de: extracte de: echinacea (Echinaceea herba), sovarv (Origani herba), cimbrisor (Serpylli herba), lichen de piatra (Lichen Islandicus), rizomi de ghimbir (Zingiberis

Coada Soricelului, 60cps - MEDICA

Coada Soricelului, 60cps - MEDICA

23 LEI info

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

21 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Farmacia Silva va recomanda produsul Coldrex Junior comprimate. Coldrex Junior este un medicament impotriva racelii si a gripei care contine 3

Sirop tuse - Plantusin (R8) 250ml

Sirop tuse - Plantusin (R8) 250ml

23 LEI info

FARES Sirop tuse - Plantusin (R8) 250ml

Ulei antireumatic Raceala & Gripa, 50 ml

Ulei antireumatic Raceala & Gripa, 50 ml

20 LEI info

Diminueaza discomfortul simptomelor din raceala si gripa (febra , durere de cap si gat, nas inf undat, oboseala si durere musculara etc.).

Paduden Rapid Forte 400mg x 10cpr

Paduden Rapid Forte 400mg x 10cpr

20 LEI info

Prospect: Link ANM Substanţa activă este ibuprofen. Acesta aparţine unei grupe de medicamente numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS asigură ameliorarea simptomelor prin modificarea răspunsului organismului

ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg Reducere 3 LEI

ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg

14% 23 LEI 20 LEI info

ONLY NATURAL ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg

Humagrip Raceala şi Gripa x 16 comprimate

Humagrip Raceala şi Gripa x 16 comprimate

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie 1 comprimat de zi contine: paracetamol 500 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 60 mg si excipienti:celuloza microcristalina,amidon pregelatinizat,croscarmeloza sodica,stearat de magneziu,povidona K30.

Extract din muguri de carpen, 50 ml

Extract din muguri de carpen, 50 ml

24 LEI info

Organotropism: Aparatul respirator (sinusuri, faringe, bronhii, plamani)
ficat
maduva osoasa.

Olynth HA 1mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth HA 1mg/ml spray nazal 10 ml

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie:substanta activa este clorhidratul de xilometazolina.Celelalte componente sunt:hialuronat de sodiu,dihidrogenofosfat de sodiu dihidrat,hidrogenofosfat de disodiu dihidrat,glicerol,clorura de sodiu,sorbitol,apa purificata. Indicatii : Olynth

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

20 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Este indicat pentru reducerea congestiei mucoasei nazale in coriza (guturai), gripa, rinita vasomotorie, rinita alergica si alte infectii ale cailor respiratorii

SANOGRIP JUNIOR 100ml, FARMACLASS

SANOGRIP JUNIOR 100ml, FARMACLASS

20 LEI info

Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

20 LEI info

QUANTUM PHARM Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

Andrographis echinacea indiana - Herbagetica 30 capsule Reducere 2 LEI

Andrographis echinacea indiana - Herbagetica 30 capsule

8% 26 LEI 24 LEI info

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

24 LEI info

Indicatii: Activeaza circulatia locala a sangelui, deoarece, in timpul aplicarii locale, are o actiune rubefianta, decongestionand tesuturile subiacente locului aplicarii. Uleiul de cimbru are un

Bixtonim Xylo 1mg/ml picaturi nazale 10ml

Bixtonim Xylo 1mg/ml picaturi nazale 10ml

20 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Decongestiv nazal cu durata lunga de actiune indicat in afectiunile respiratorii insotite de congestie nazala si rinoree la copii cu varsta

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

20 LEI info

Vibrocil Actilong este un decongestionant nazal care eliberează rapid nasul înfundat. Este indicat pentru adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 12 ani. Vibrocil Actilong conţine

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

24 LEI info

INGREDIENTE/CAPSULĂ:-ulei de floarea soarelui-ulei esenţial de arbore de ceai (Melaleuca alternifolia aetheroleum)-ulei esenţial de cuişoare (Caryophylli floris aetheroleum).Uleiul esenţial de arbore de ceai se extrage

Acadele Fara Zahar pentru Durere in Gat 5 buc Reducere 3 LEI

Acadele Fara Zahar pentru Durere in Gat 5 buc

14% 23 LEI 20 LEI info

Propolis Fara Alcool Cu Picurator 20ml

Propolis Fara Alcool Cu Picurator 20ml

20 LEI info

DACIA PLANT Propolis Fara Alcool Cu Picurator 20ml