Sindolor gel 170 g + Sindolor 12 comprimate CADOU Fiterman

Sindolor gel 170 g + Sindolor 12 comprimate CADOU Fiterman

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Sindolor gel 170 g Indicatii: Sindolor gel este un medicament care ameliorează inflamaţia şi durerea. Sindolor gel este indicat la adulţi şi copii cu vârsta peste 15 ani în tratamentul afecţiunilor inflamatorii sau posttraumatice ale articulaţiilor şi ţesuturilor moi, luxaţiilor, entorselor, contuziilor, întinderilor musculare, afecţiunilor meniscului, tenosinovitelor, contracturilor, hematoamelor (vânătăilor). Contraindicatii: Nu utilizaţi Sindolor gel: - dacă sunteţi alergic (hipersensibil) la piroxicam, acid acetilsalicilic sau alte antiinflamatoare nesteroidiene, clorhidrat de ciclobenzaprină, lidocaină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament. Precauţii: Înainte să utilizaţi Sindolor gel, adresaţi-vă medicului dumneavoastră, farmacistului sau asistentului medical. Sarcina, alăptarea şi fertilitatea: Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. Până în prezent, nu sunt disponibile date epidemiologice relevante privind administrarea Sindolor gel în timpul sarcinii. Administrarea antiinflamatoarelor nesteroidiene (piroxicam) prezintă un risc pentru făt – apariţia de malformaţii, în special în ultimul trimestru de sarcină. În plus, nu există suficiente date privind utilizarea ciclobenzaprinei în timpul sarcinii. De aceea, Sindolor gel nu este recomandat la gravide în primele două trimestre de sarcină şi este contraindicat în trimestrul al treilea. Din cauza excreţiei în lapte a piroxicamului şi lidocainei, şi probabil şi a ciclobenzaprinei, Sindolor gel nu este recomandat în timpul alăptării. Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor: Administrat conform recomandărilor, Sindolor gel nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje. Mod de administrare: Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur. Utilizarea la adulţi şi copii cu vârsta peste 15 ani: Sindolor gel se aplică la nivelul suprafeţei dureroase. Efectul acestuia se instalează în 15 minute, iar durerea se ameliorează pentru o perioadă îndelungată, de până la 12 ore. Doza recomandată este de 0,5 g - 1 g gel (aproximativ 3 – 4 cm) de 2 ori pe zi
masaţi uşor până la pătrunderea completă în piele. Durata tratamentului depinde de tipul afecţiunii şi de evoluţia clinică. Dacă după 7 zile de la începerea tratamentului simptomatologia nu se ameliorează, adresaţi-vă medicului, care va reevalua tratamentul. Utilizarea la copii şi adolescenţi cu vârsta sub 15 ani: Sindolor gel nu este recomandat pentru utilizare la aceste grupe de vârstă, din cauza lipsei datelor privind siguranţa şi eficacitatea. Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acestmedicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Compozitie: - Substanţele active sunt: piroxicamul, clorhidratul de ciclobenzaprină şi lidocaina. Un gram de gel conţine piroxicam 5 mg, clorhidrat de ciclobenzaprină 5 mg şi lidocaină 20 mg. - Celelalte componente sunt: carbomer 980, trolamină, d-pantenol, etanol 96%, propilenglicol, p- hidroxibenzoat de metil (E218), p-hidroxibenzoat de n-propil (E216), apă purificată. Sindolor 12 comprimate Indicatii: Sindolor este indicat în algii, cefalee, dureri de origine dentară, nevralgii, nevrite, dureri postoperatorii şi dureri de origine reumatică şi în tratamentul durerii şi febrei asociate cu răceala şi gripa.Sindolor conţine substanţele active paracetamol, propifenazonă și cafeină. Sindolor aparţine grupei de medicamente – combinaţii cu paracetamol, exclusiv psiholeptice. Contraindicatii: Nu utilizați Sindolor: - dacă sunteţi alergic (hipersensibil) la paracetamol, propifenazonă, cafeină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament. Precautii: Înainte să utilizați Sindolor, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Sarcina, fertilitatea și alăptarea: Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. Sarcina: Deoarece lipsesc date concludente referitoare la administrarea asocierii de paracetamol şi propifenazonă la gravide, se recomandă ca Sindolor să nu fie utilizat în perioada de sarcină, mai ales în primul trimestru şi în ultimele 6 săptămâni de sarcină (cea de-a doua menţiune a fost făcută datorită riscului de inhibare a biosintezei prostaglandinelor şi, prin urmare, a influenţării travaliului). Alăptarea: Deoarece substanţele active din componenţa acestui medicament sunt excretate în laptele matern, şi datorită imaturităţii sistemelor enzimatice ale nou-născutului, Sindolor nu trebuie utilizat de către mamele care alăptează. Conducerea vehiculelor și folosirea utilajelor: Sindolor nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje Mod de administrare: Utilizați întotdeauna acest medicament exact așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteți sigur. Doze: Copii și adolescenți cu vârsta mai mică de 15 ani: Nu este recomandată administrarea la această categorie de vârstă. Adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 15 ani: Se administrează 1-2 comprimate la nevoie. Dacă este necesar, pot fi administrate până la 3 doze într- un interval de 24 ore. Sindolor trebuie administrat pe cale orală, cu o cantitate adecvată de apă. Reacţiile adverse pot fi minimizate prin utilizarea celei mai mici doze eficace pentru cea mai scurtă perioadă necesară controlării simptomelor. Ca şi în cazul altor analgezice ce pot fi obţinute fără prescripţie medicală, Sindolor nu trebuie să se utilizeze pentru mai mult de 7 zile. Dacă simptomele persistă sau se înrăutăţesc, adresaţi-vă medicului dumneavoastră. Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Compozitie: - Substanțele active sunt: paracetamol, propifenazonă și cafeină. Fiecare comprimat conține paracetamol 250 mg, propifenazonă 150 mg și cafeină 50 mg. - Celelalte componente sunt: talc purificat, amidon de porumb, celuloză microcristalină, dioxid de siliciu coloidal anhidru, Povidonă K30, stearat de magneziu.

  • Categorie: Antiinflamator
  • Brand: Fiterman Pharma
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 12134
Sindolor gel 100 g + Sindolor 12 comprimate CADOU Fiterman

Sindolor gel 100 g + Sindolor 12 comprimate CADOU Fiterman

39 LEI info

Sindolor gel 100 g Indicatii: Sindolor gel este un medicament care ameliorează inflamaţia şi durerea. Sindolor gel este indicat la adulţi şi copii cu vârsta

Alle Gel 10mg + 500UI 25 g Fiterman

Alle Gel 10mg + 500UI 25 g Fiterman

25 LEI info

Prospect: Link ANM Avantaje: Actiune sinergica antiinflamatoare, analgezica, antitrombotica si antiedematoasa foarte benefica in afectiunile inflamatorii de natura venoasa sau musculo-scheletica. Absorbtie rapida a substantelor

Fleximobil Aktiv x 60 capsule

Fleximobil Aktiv x 60 capsule

110 LEI info

Fleximobil Aktiv 60 capsule: Glucozamina sulfat de potasiu, condroitina sulfat de sodiu, extract de gheara diavolului, colagen tip II, stearat de magneziu, lactoza monohidrat. -

Gel antiinflamator Gheara Dracului cu plante Bio Krauter 500ml

Gel antiinflamator Gheara Dracului cu plante Bio Krauter 500ml

50 LEI info

Actiune si indicatii: Combinatia speciala de eucalipt, ginseng, lemongrass si rozmarin provenite din medii controlate biologic, confera efecte antiseptice, astringente si ajuta la calmarea si

Voltaren Emulgel 11.6mg/g x 100g gel

Voltaren Emulgel 11.6mg/g x 100g gel

50 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Substanta activa: dietilamino-diclofenac. Excipienti: dietilamina, poliacrilat, cetomacrogol 1000, esteri ai acizilor caproic si caprilic, alcool izopropilic, parafina lichida, substante odorizante, propilenglicol,

Ruscoven gel 100ml

Ruscoven gel 100ml

48 LEI info

RuscoVen Gel Bio 100 ml este un produs natural nutritiv care inlatura senzatia de picioarele umflate si grele, favorizand circulatia periferica. Formula cu extract de

Ibutop gel 50mg/g 100g

Ibutop gel 50mg/g 100g

51 LEI info

Prospect: Link ANM Ibutop Gel este indicat în tratamentul topic sau adjuvant al: - luxaţiilor, entorselor, întinderilor de ligamente sau contuziilor membrelor cauzate de traume

Crema de masaj Abemar 1kg

Crema de masaj Abemar 1kg

45 LEI info

Testata si utilizata in cabinete de masaj, medicina sportiva, fitoterapie si kinetoterapie, crema da rezultate deosebit de bune in tratarea durerilor musculare si articulare, afecţiunilor

Voltaren Forte 23.2mg/g gel 100g

Voltaren Forte 23.2mg/g gel 100g

53 LEI info

Prospect: Link ANM Voltaren Forte conţine substanţa activă diclofenac care face parte din grupul de medicamente denumite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). Este special creat pentru a

Gel Puterea Tigrului, Transvital, 250 ml

Gel Puterea Tigrului, Transvital, 250 ml

44 LEI info

Gel de plante, care se aplica externe direct pe piele, cu actiune emolienta, utilizat pentru ameliorarea unor afectiuni ca: inflamatii ale pielii, hematoame, arsuri, entorse,

Aspirina Organica 120cps Herbagetica

Aspirina Organica 120cps Herbagetica

55 LEI info

Aspirina Organica 120cpsAspirina Organica are la baza extractul de salcie acesta imbunatateste imunitatea si intareste organismul, este extrem de eficient in eliminarea nevralgiilor de trigemen,

Vivanatura Lyber crema activa cu untul pamantului si petrol 500ml

Vivanatura Lyber crema activa cu untul pamantului si petrol 500ml

55 LEI info

Crema LYBER poate fi folosita pentru masajul zonei articulatiilor si spatelui cu efect incalzitor, calmant si relaxant. Este un produs natural care are la baza

Salix alba 340mg 90cps, Adams

Salix alba 340mg 90cps, Adams

57 LEI info

Salix Extract mai este cunoscut și ca Aspirină vegetală forțe. Pulberea din coaja de salcie este folosită î
ncă din Antichitate pentru efectele sale antiinflamatoare, de

Himalaya Rumalaya gel 75g

Himalaya Rumalaya gel 75g

41 LEI info

Indicaţii: • Afectiuni reumatice, musculare si post-traumatice Mod de administrare: Adulti si copii peste 6 ani, aplicatii locale de 3-4 ori/zi Recomandări: • Atenueaza rapid

Himalaya Rumalaya Forte 60 tablete

Himalaya Rumalaya Forte 60 tablete

57 LEI info

Indicaţii: Prin efectul antiinflamator si analgezic, Rumalaya Forte atenueaza durerea asociata afectiunilor reumatice si post traumatice (gonartroza, coxartroza, spondiloza, poliartrita, tendinita). Reduce rigiditatea matinala, tumefactia,

Borago Oil (Limba Mielului) 1000mg, 90cps. Adams Supplements Reducere 39 LEI

Borago Oil (Limba Mielului) 1000mg, 90cps. Adams Supplements

50% 78 LEI 39 LEI info

Borago Oil - Bogat in Omega 6&9Borago Oil este utilizat cu succes ca si adjuvant in tratarea artritei reumatoide cat si a eczemelor, dermatitei seboreice

Nurofen Forte 400mg 24 comprimate

Nurofen Forte 400mg 24 comprimate

38 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: Un drajeu nurofen Forte contine 400 mg ibuprofen, ca substanta activa, si excipienti: - nucleu:croscarmeloza sodica, acid stearic, citrat de sodiu,

Polygemma 7 -Cai Urinare- 50ml Plantextrakt

Polygemma 7 -Cai Urinare- 50ml Plantextrakt

37 LEI info

Ajuta la:ameliorarea simptomelor din infectii urinarecresterea diurezeiscaderea riscului de recidiva a infectiilor de la nivelul cailor urinaredezinfectant si antibacterian la nivelul cailor urinarereduce inflamatiaefect detoxifiant

Gotu Kola 400mg 90cps, Adams

Gotu Kola 400mg 90cps, Adams

62 LEI info

Gotu Kola este un nootropic și este ideal pentru toate persoanele care doresc să-și susțină sănătatea generală, vitalitatea și abilitățile cognitive. Gotu Kola (Centella Asiatica)

Nurofen Express 200mg 20 capsule moi

Nurofen Express 200mg 20 capsule moi

36 LEI info

Prospect: Link ANM Mod de Prezentare Nurofen Express 200mg este indicat pentru adulti si copii cu greutatea mai mare de 20kg Indicatii Nurofen este indicat

Zdrovit Raniseptol Spray x 125 ml

Zdrovit Raniseptol Spray x 125 ml

35 LEI info

Spray pentru rani si leziuni cutanate Raniseptol Proprietati: - Pentru adulti si copii peste 7 ani
- Actiune antibacteriana
- Sustine regenerarea epidermei si a

Arnithei Gel 50g

Arnithei Gel 50g

34 LEI info

Prospect: Link ANM Ingrediente: 100 g de gel contine 24 g de tinctura de Arnica montana L., flos (flori de arnica) (DER 1:10). Solvent de

Gel antireumatic Puterea Ursului Bio Krauter 500 ml

Gel antireumatic Puterea Ursului Bio Krauter 500 ml

64 LEI info

Gelul cu efect puternic incalzitor este un produs de ingrijire cu un cotinut bogat in extracte de menta,vita de vie rosie,eucalipt,ginseng provenite din medii controlate

Ibalgin Forte x 12 comprimate

Ibalgin Forte x 12 comprimate

34 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie - Substanta activa este ibuprofenul 400 mg - Celelalte componente sunt: pentru nucleu: amidon de porumb, amidon pregelatinizat, amidon glicolat de

Voltaren Forte 23.2mg/g gel 50g

Voltaren Forte 23.2mg/g gel 50g

34 LEI info

Prospect: Link ANM Voltaren Forte conţine substanţa activă diclofenac care face parte din grupul de medicamente denumite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). Este special creat pentru a

Urimil gel 50ml

Urimil gel 50ml

65 LEI info

Gelul conţine cinci ingrediente active cu efect de încălzire și calmare. Poate fi utilizat într-o gamă largă de afecțiuni neuromusculare, cum ar fi dureri de

Kinetic gel 175ml, Elidor

Kinetic gel 175ml, Elidor

32 LEI info

Reprezintă o entitate în care sunt incluse o serie de afecțiuni dintre care cele mai frecvent incriminate în apariția durerii sunt: osteoartrita (afecțiune inflamatorie la

Aspirina Organica 60cps Herbagetica

Aspirina Organica 60cps Herbagetica

32 LEI info

Formula Aspirinei Organice, compusa prin alaturarea coajei de Salcie si Zeolit, potenteaza efectul salicilatilor, are actiune imunostimulenta asupra organismului, calmeaza durerea si regleaza temperatura organismului.reduce

Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente

Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente

32 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Cutii cu 10 si 20 comprimate efervescente. 1 comprimat efervescent contine: 324 mg acid acetilsalicilic, 965 mg acid citric, 1625 mg

Aloe Vera 60cpr Dacia Plant

Aloe Vera 60cpr Dacia Plant

32 LEI info

Numele de Aloe Vera provine de la cuvantul arab '
aloeh'
, care inseamna '
seva cristalina si amara'
, iar '
vera'
semnifica in limba latina &ldquo
adevarata&rdquo
, denumire sugestiva

Pulbere Ashwagandha Eco 200gr Deco Italia

Pulbere Ashwagandha Eco 200gr Deco Italia

31 LEI info

Ashwagandha are o multime de utilizari, dar, pana in prezent, nu exista suficiente informatii. Este utilizat pentru artrita, anxietate, tulburari ale somnului (insomnie), tumori, tuberculoza,

Crema de masaj Abemar 500g

Crema de masaj Abemar 500g

30 LEI info

Testata si utilizata in cabinete de masaj, medicina sportiva, fitoterapie si kinetoterapie, crema da rezultate deosebit de bune in tratarea durerilor musculare si articulare, afecţiunilor

Solpadeine Extra x 16 cpr eferv.

Solpadeine Extra x 16 cpr eferv.

30 LEI info

Prospect: Link ANM Acest medicament este pentru tratamentul pe termen scurt al durerii moderate acute atunci când alte medicamente pentru calmarea durerii nu au funcționat.

Acustivum durere Spray auricular

Acustivum durere Spray auricular

29 LEI info

Proprietăți: Spray-ul auricular este utilizat pentru tratamentul adjuvant al durerilor canalului auditiv extern, de exemplu otita externă. Poate ameliora durerea de urechi și poate ajuta

Vaxicum Sport unguent x 50ml

Vaxicum Sport unguent x 50ml

28 LEI info

Vaxicum Sport Unguent x 50 ml este un unguent antiinflamator, analgezic si anestezic topic cu extract natural de camfor, rosmarin, cuisoare si lavanda. Compozitie: ulei

Voltaren Forte 23.2mg/g gel 150g

Voltaren Forte 23.2mg/g gel 150g

70 LEI info

Prospect: Link ANM Voltaren Forte conţine substanţa activă diclofenac care face parte din grupul de medicamente denumite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). Este special creat pentru a

Quercetin 500mg, 30cps, Cosmo Pharm

Quercetin 500mg, 30cps, Cosmo Pharm

70 LEI info

Quercetina este un flavonoid prezent natural î
n alimente (ceapă, mere, struguri, fructe de pădure, broccoli, citrice, cireșe, ceai verde, cafea, vin roșu și capere), recunoscut

Borago Oil (Limba Mielului) 1000mg 30cps. Adams Supplements

Borago Oil (Limba Mielului) 1000mg 30cps. Adams Supplements

28 LEI info

Borago Oil - Bogat in Omega 6&9Borago Oil este utilizat cu succes ca si adjuvant in tratarea artritei reumatoide cat si a eczemelor, dermatitei seboreice

Nurofen Immedia Ultra 400mg drajeuri 12 comprimate

Nurofen Immedia Ultra 400mg drajeuri 12 comprimate

28 LEI info

Prospect: Link ANM NUROFEN IMMEDIA ULTRA actioneaza rapid si eficient impotriva durerilor, incluzand: · durerile menstruale,· durerile de spate,· migrene,· durerile musculare si articulare,· durerile

Gel Artromio-Calmin cu Venin de vipera 50g

Gel Artromio-Calmin cu Venin de vipera 50g

27 LEI info

Gel Artromiocalmin cu venin de viperă destinat ameliorării durerilor ce pot apare în zona cervicală, membre superioare, inferioare, artroze, luxații, entorse. Conține venin de Vipera

Dacia Plant Harpagophytum x 60 Comprimate

Dacia Plant Harpagophytum x 60 Comprimate

27 LEI info

Planta este originara din Africa de Sud, unde era folosita de mii de ani de catre bastinasi pentru calitatile sale antiinflamatorii, in special in afectiunile

Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi

Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi

26 LEI info

Prospect: Link ANM Compoziție și Prezentare Fiecare capsulă moale conține 200 mg ibuprofen. Blister cu 10 capsule ovale, translucide, de culoare verde, conținând un lichid

Balsam Picioare Obosite,75ml, VivaNatura

Balsam Picioare Obosite,75ml, VivaNatura

26 LEI info

Picioare obosite &ndash
balsam răcoritor cu eucalipt 75 ml &ndash
Leonard Radutz Formula &ndash
VivaNatura Optim pentru senzația de picioare obosite, dureroase și grele care

Carpicon Supozitoare 10x1.5g Elzin

Carpicon Supozitoare 10x1.5g Elzin

25 LEI info

Ingrediente: Extract de propolis, extract uleios din răşină de conifere, ceară de albine, DUB PP E3. Produs natural obținut prin procedee speciale din extract de

Supozitoare Tuiazin 10*1.5g Elzin Plant

Supozitoare Tuiazin 10*1.5g Elzin Plant

25 LEI info

Supozitoare TuiazinTuiazin supozitoare sau crema solida pe baza de tuia, extracte din plante si rasina de conifere.Supozitoarele Tuiazin sunt produse pe baza de extracte din

Iederazin Supozitoare 1.5g Elzin Plant

Iederazin Supozitoare 1.5g Elzin Plant

24 LEI info

Supozitoare cu o consistenta de crema solida si o formula pe baza de extracte de iedera, coada soricelului, galbenele, cuisoare si rasina de conifere, cu

Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate

Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate

24 LEI info

Referentialul electric incadreaza aceste principii active atat in grupa proprietatilor calmante si relaxante, cat si in a celor tonice si stimulante. Datorita acestor proprietati, produsul

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

23 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: Un drajeu nurofen Forte contine 400 mg ibuprofen, ca substanta activa, si excipienti: - nucleu:croscarmeloza sodica, acid stearic, citrat de sodiu,