Caffetin x 12 cpr

Caffetin x 12 cpr

Rating produs
  • Timp de retur Drept de retur 14 zile

Indicatii: Tratamentul durerii de intensitate slaba, moderata: cefalee, migrena, durere dentara, durere menstruala, durere postoperatorie, mialgie si artralgie. Contraindicatii: Hipersensibilitate la propifenazona, paracetamol, cafeina si codeina, insuficienta hepatocelulara, hepatita virala, insuficienta renala severa,insuficienta respiratorie, agranulocitoza, alcolism, copii cu varsta sub 12 ani, sarcina si alaptare. Compozitie: Un comprimat contine: paracetamol 250 mg, propifenazona 210 mg, cafeina 50 mg, fosfat de codeina 10 mg si excipienti. Administrare: Adulti - doza uzuala este de 1-2 comprimate la nevoie, nedepasindu-se 3 prize pe zi (maximum 6 comprimate). Adolescentii cu varste intre 12 si 18 ani - un comprimat la nevoie de maxim 3 ori pe zi. Acest medicament nu trebuie administrat mai mult de 3 zile. Caffetin nu trebuie administrat copiilor cu varsta sub 12 ani, din cauza riscului de aparitie a problemelor severe cu respiratia. 12 comprimate

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Brand: Alkaloid
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod intern: 8861
Propolis Glicolic Fara Alcool 30ml

Propolis Glicolic Fara Alcool 30ml

17 LEI info

FAVISAN Propolis Glicolic Fara Alcool 30ml

Ulei volatil de busuioc in miere de albine, 30monodoze - Hofigal

Ulei volatil de busuioc in miere de albine, 30monodoze - Hofigal

17 LEI info

Propolis picaturi, 30 ml

Propolis picaturi, 30 ml

17 LEI info

Efecte: cicatrizant, antiseptic, revitalizant.

Sanador pentru copii 100mg/5ml solutie orala

Sanador pentru copii 100mg/5ml solutie orala

17 LEI info

Acest medicament contine paracetamol. Se utilizeaza pentru tratamentul eficace al durerilor de intensitate usoara pana la moderata, de exemplu dureri de dinti, dureri de cap,

Echinacea + Zinc + vitamina C, 30 capsule

Echinacea + Zinc + vitamina C, 30 capsule

17 LEI info

Consumul regulat al acestor tablete va intareste sistemul de autoaparare naturala a organismului de care aveti nevoie mai ales in perioadele critice ale anotimpului rece.

Ceai Respiratorus 90g - Faunus Plant

Ceai Respiratorus 90g - Faunus Plant

17 LEI info

Miere Floarea Soarelui 400g

Miere Floarea Soarelui 400g

17 LEI info

Muguri de Pin Sirop 200ml, Dacia Plant

Muguri de Pin Sirop 200ml, Dacia Plant

17 LEI info

Muguri de Brad Sirop 200ml, Dacia Plant

Muguri de Brad Sirop 200ml, Dacia Plant

17 LEI info

Canou 60cps - Dacia Plant

Canou 60cps - Dacia Plant

16 LEI info

Favitusin 2 sirop 200ml - FAVISAN

Favitusin 2 sirop 200ml - FAVISAN

18 LEI info

Catinofort 60cps

Catinofort 60cps

18 LEI info

HOFIGAL Catinofort 60cps

Nosette Classic Spray Nazal x 30 ml

Nosette Classic Spray Nazal x 30 ml

18 LEI info

Un tratament benefic si natural pe baza de apa de mare din Marea Adriatica, bogat in saruri minerale si oligoelemente, pentru curatarea si hidratarea cailor

Parasinus x 20 comprimate

Parasinus x 20 comprimate

18 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie Maleat de clorfeniramina 3 mg
clorhidrat de pseudo-efedrina 30 mg
paracetamol 500 mg. Actiune terapeutica Paracetamol sinus asociaza un antihistaminic H1

Rhinxyl HA 0,5mg/ml x 10 ml picături nazale

Rhinxyl HA 0,5mg/ml x 10 ml picături nazale

16 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare: Picaturi nazale solutie 0,05%, 0,1%
cutie x 1 fl. x 10 ml Indicatii: Coriza, rinita vasomotorie si rinita alergica,

Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt

Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt

18 LEI info

Recomandări: - iritație în gât (cu senzație de uscăciune, prurit și/sau durere), - răgușeală, - tuse iritativă, simptome care pot fi întâlnite: - în caz

Antitusin 20cpr Reducere 2 LEI

Antitusin 20cpr

12% 18 LEI 16 LEI info

ALEVIA Antitusin 20cpr

Sirop Favitusin 250ml FAVISAN

Sirop Favitusin 250ml FAVISAN

18 LEI info

Biofarm Bioflu 16 capsule moi

Biofarm Bioflu 16 capsule moi

16 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate afectiunilor tractului respirator (sinuzite, rinite, faringite, bronsite). Usureaza simptomele asociate racelii

Tonifor - lotiune tonica, 100 ml

Tonifor - lotiune tonica, 100 ml

18 LEI info

Intensifica circulatia sanguina periferica la nivelul pielii corpului si este util  in stari gripale .

Faringoxin Spray Miere si Propolis 30ml

Faringoxin Spray Miere si Propolis 30ml

16 LEI info

FARMACLASS Faringoxin Spray Miere si Propolis 30ml

Sirop Echinacea 200ml - Faunus Plant

Sirop Echinacea 200ml - Faunus Plant

16 LEI info

Imunocaps, 50 capsule

Imunocaps, 50 capsule

16 LEI info

Pentru raceala, gripa si guturai

Gripalin Solubil 10 plicuri Reducere 3 LEI

Gripalin Solubil 10 plicuri

15% 21 LEI 18 LEI info

ALEVIA Gripalin Solubil 10 plicuri

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

18 LEI info

COMPOZIŢIA CALITATIVĂ ŞI CANTITATIVĂ TANTUMGRIP cu gust de lămâie și miere 600 mg/10 mg pulbere pentru soluție orală Paracetamol/clorhidrat de fenilefrină INDICAŢII TERAPEUTICE TANTUMGRIP conține

Seleniu Organic, 30 capsule

Seleniu Organic, 30 capsule

15 LEI info

Stimuleaza sistemul imunitar, regleaza activitatea glandei tiroide, micsoreaza glicemia

Gripinstop Sirop - Nera Plant 100ml

Gripinstop Sirop - Nera Plant 100ml

19 LEI info

Paduden sirop pentru copii 3 luni + cu aroma de caise 20 mg/ml 100 ml

Paduden sirop pentru copii 3 luni + cu aroma de caise 20 mg/ml 100 ml

15 LEI info

Prospect: Link ANM Adresati-va medicului inainte de utilizare in cazul in care copilul dumneavoastra: - Are astm brosnic - Primeste orice alte medicamente pentru calmarea

Salcie 40cps

Salcie 40cps

15 LEI info

FAVISAN Salcie 40cps

Propolis Glicolic 30ml Reducere 2 LEI

Propolis Glicolic 30ml

12% 17 LEI 15 LEI info

QUANTUM PHARM Propolis Glicolic 30ml

Olynth 1mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth 1mg/ml spray nazal 10 ml

19 LEI info

Prospect: Link ANMIndicatii: Este indicat pentru reducerea congestiei mucoasei nazale in coriza (guturai), gripa, rinita vasomotorie, rinita alergica si alte infectii ale cailor respiratorii superioare.De

Influlit, 30 capsule

Influlit, 30 capsule

15 LEI info

Produs de exceptie recomandat contra imbolnavirilor virale.

Imunocaps 50 de capsule, FarmaClass

Imunocaps 50 de capsule, FarmaClass

15 LEI info

Imunocaps conţine o combinaţie eficientă de substanţe biologic active care determină creşterea capacităţii de apărare a organismului la infecţii bacteriene, virale. Este un imunostimulator blând,

Tinctura De Propolis 20ml

Tinctura De Propolis 20ml

19 LEI info

DACIA PLANT Tinctura De Propolis 20ml

Saruri De Baie (Raceli, Gripe si Dureri) 400g

Saruri De Baie (Raceli, Gripe si Dureri) 400g

19 LEI info

FAVISAN Saruri De Baie (Raceli, Gripe si Dureri) 400g

Echina-C 1000 mg, 20 doze

Echina-C 1000 mg, 20 doze

19 LEI info

Reduce intensitatea simptomelor infectiilor respiratorii acute, racelii si gripelor (febra, stranut, tuse, etc), precum si pentru scurtarea duratei de manifestare a acestora

Ganoderma Lucidum, 10 fiole x 10 ml

Ganoderma Lucidum, 10 fiole x 10 ml

15 LEI info

Adjuvant in dificultati de respiratie, tuse seaca, imbunatateste circulatia sanguina (antiaterogen).

Gripovit Max C x 10 plicuri

Gripovit Max C x 10 plicuri

19 LEI info

Compozitie: zahar
acid ascorbic
pulbere din fructe de Coacaz-negru/Ribes nigrum (maltodextrina din cartofi si concentrat de fructe)
pulbere din fructe de Zmeur/Rubus idaeus (maltodextrina din

Ulei antireumatic Raceala & Gripa, 50 ml

Ulei antireumatic Raceala & Gripa, 50 ml

20 LEI info

Diminueaza discomfortul simptomelor din raceala si gripa (febra , durere de cap si gat, nas inf undat, oboseala si durere musculara etc.).

Paduden Rapid Forte 400mg x 10cpr

Paduden Rapid Forte 400mg x 10cpr

20 LEI info

Prospect: Link ANM Substanţa activă este ibuprofen. Acesta aparţine unei grupe de medicamente numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS asigură ameliorarea simptomelor prin modificarea răspunsului organismului

ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg Reducere 3 LEI

ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg

14% 23 LEI 20 LEI info

ONLY NATURAL ON Propolis + Echinacea Forte 10fiole*10ml 1000mg+1000mg

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

20 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Este indicat pentru reducerea congestiei mucoasei nazale in coriza (guturai), gripa, rinita vasomotorie, rinita alergica si alte infectii ale cailor respiratorii

Phyto aspirin C, 30cps - MEDICA

Phyto aspirin C, 30cps - MEDICA

14 LEI info

Sirop Canou 200ml - Dacia Plant

Sirop Canou 200ml - Dacia Plant

14 LEI info

Florisept, 20 tablete

Florisept, 20 tablete

14 LEI info

Recomandari: Apara organismul de bacterii si virusuri, infectii si gripe. Este eficient impotriva durerilor in gat si a gatului iritat, din afectiuni la nivelul cavitatii

SIROP PATLAGINA, 250ml - Favisan

SIROP PATLAGINA, 250ml - Favisan

14 LEI info

SANOGRIP JUNIOR 100ml, FARMACLASS

SANOGRIP JUNIOR 100ml, FARMACLASS

20 LEI info

Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

20 LEI info

QUANTUM PHARM Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps